Zengin Olma Sanatı

0
954
Zengin Olma Sanatı

Kariyerinizin en erken döneminde zengin olmak ve sonsuza kadar zengin kalmak için zengin olma sanatını anlamanız ve uygulamanız gereklidir.

Zengin olmak ve milyoner olmak hassas bir konudur. Ve 30 yaşında bunu başarmak size çok uçuk bnir fikir olarak gelse bile aslında bazı insanlar bunu çok erken yaşta bile başardılar. Mesela bir Facebook’un kurucusu bu girişimin bu kadar büyüyeciğini ve küresel bir çapta marka olacağını düşünmüyordu elbette ve daha yazı 20lerdeydi.

İşte milyoner olmak için attığım 10 adım. Onları takip et ve 30 yaşına kadar, sen de bir olacaksın.

1.Parayı Takip Et

Yolunuzu milyoner statüsüne kaydedemezsiniz. İlk adım, gelirinizi artışlarla artırmaya ve bunu tekrarlamaya odaklanmaktır. Parayı takip etmek seni geliri kontrol etmeye ve fırsatları görmeye zorlar.

2.Gösterme – Ortaya çıkma!

Baktınız herşey mükemmel gidiyor çok güzel para kazanıyorsunuz. Ama unutmayın varlığınızı sonsuza kadar korumak ve katlayarak değer kazanmasını sağlamak ancak elinizdeki mevcut eşyalarını kıymetini bildiğiniz takdirde gerçekleşecektir. Yani bir anda çok iyi paralar kazanıyorsunuz diye tabiri caizse eşşekten inip ata binmeyin. Bir sonraki adımınızı kontrol ederek atın.

3.Yatırım Yapmak İçin Tasarruf Edin

Para birikmek için tek neden tasarruf yapmaktır. Tasarruf ettiğiniz parayı güvenli güvenli hesaplarda muhafaza edin. Bu hesapları asla acil durumlar için bile kullanmayın. Bu size birinci adımı emin bir şekilde atmanız için destek olacaktır.

4.Nakit Akışınızı Arttırmayan Borcu Kullanmaktan Kaçının

Sana asla para kazandırmayacak borcu asla kullanmama kuralını koy. Zengin insanlar, borçları yatırımlardan yararlanmak ve nakit akışlarını artırmak için kullanırlar. Yoksul insanlar, zengin insanları daha zengin yapan şeyleri almak için borç kullanırlar.

5.Parayı Kıskanç Bir Sevgili Gibi Ele Al.

Milyonlarca finansal özgürlük dileğiyle , ancak yalnızca onu öncelik haline getiren milyonlarca kişi var. Zengin olmak ve zengin kalmak için öncelikli olmak zorundasınız. Para kıskanç bir sevgili gibidir. Görmezden gelin, sizi görmezden gelecek veya daha kötüsü, sizi daha çok seven biri için bırakacak!

Eğer bir proje düşünüyorsanız ve uygulamaya geçeceksiniz bu 5 adımı hayata geçirmeyi unutmayın. En önemliside çabuk bir şekilde zengin olma hayalinden vazgeçin ne kadar yavaş giderseniz o kadar sağlam adımlar atarsanız. Etik olun, asla pes etmeyin ve bir kez yaptıktan sonra, başkalarının da oraya gitmesine yardım etmeye istekli olun.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here