Takip Edin

Girişim

Yeni İş Fikirleri 2019

Yayınlanma tarihi

-

Yeni İş Fikirleri 2019

Yeni İş Fikirleri 2019

2019 yılına girerken bir yılı daha geride bırakıyoruz ve zaman ilerlerdek hayatımıza etki eden bir çok faktörde gelişiyor. Teknoloji gelişiyor, ihtiyaçlar değişiyor. Bu yüzden her zaman yılın trendlerini takip edin ve 2019 yılında karşınıza çıkan bir iş fikiri size ilham verebilir ve başarıyı yakalayabilirsiniz.

Bir işe başlarken oldukça dikkat etmeli ve tüm dip notları aldığınıza emin olmalısınız. Herşeyden önce girmek istediğiniz sektöre emin adımlarla yaklaşmalısınız. Her sektörde artık çeşitlilik mevcut hedef kitleniz iyi belirleyin ve sektördeki boşluğu doldurarak hedef kitlenizin dikatini çekin bu durum rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlamaktadır. Günümüzde insanlar hayallerini takip ediyorlar ve doğru seçimlerle istediği başarıyı yakalayabiliyorlar. Her zaman tutkularını besleyebilecek en iyi başlangıç iş fikirlerini ararlar. 60 yaşında emekli olmak istemiyorlar. Büyük şehirlerde yaşarken yüksek maaş kazanmak yerine mutluluk endeksi arıyorlar.Bu yüzden, her zaman ama para kazanmak olmamalı, para kazanmak demek aynı zamanda daha yüksek bir yaşam kalitesi için özgürce yaşamak demektir.

Bu yüzden sizilere 2019 yılının yeni iş fikirlerini araştırdık ve derledik! Bu yazımızda sizler için Yeni iş fikirleri 2019 yılında nedir ? ayrıca yazımızda ki iş fikirleri uzun vadede takip edildiği takdirde bir çok ilş avantajını beraberinde getirebilir.

Yeni İş Fikirleri 2019 listesi aşağıda sıralanmıştır.

1) Sosyal Medya Yönetimi

Her yıl yazdığımız yeni iş fikirleri listesine mutlaka sosyal medya yönetimi iş fikrini alıyoruz. Çünkü günümüzün en popüler mesleklerinden ve markalaşmaya gitmek isteyen bütün işletmelerin vazgeçilmez bir reklam ayağı olarak bilinmektedir. Ve işletmelerin sosyal medya hesaplarını kaliteli bir şekilde yönetmek için bilgi ve zamanları yoktur. Sosyal medya yönetimi ihtiyacını gidermek için genel olarak ya bir ajans ile anlaşma sağlanır yada bünyelerine bir çalışan alırlar.

Bununla birlikte, bunun pazarlamanın en önemli yönlerinden biri olduğunun farkındalar ve bu bireysel alanda uzmanlaşarak, yerel işletmelere tonlarca değer katabilir ve aynı zamanda özel nakit kazanabilirsiniz.
Sosyal medya yönetiminde başarınızı kanıtlarsanız kısa zamanda müşteri listenizin kısa zamanda artış sağladığını görebilirsiniz. Ayrıca sosyal ağlardaki diğer etkili insanları ve ilerideki kullanıcıları takip ederek en iyi stratejilerini ve modellerini keşfedebilirsiniz. Bu, kesinlikle işletme için en iyi başlangıç fikirlerinizi bu dönemde büyütmenize yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Küçük İşletmeler ve Girişimcilikte Başarıya Giden 7 yol

2) Akıllı Cihaz Onarımı

Tabletler ve akıllı telefonlar gibi bir çok cihaz bu günlerde neredeyse herkesin elinde olduğundan en iyi başlangıç fikirlerinden biri olabilir. Hangi yerden bahsettiğimiz önemli değil, herkes onları kullanıyor. Onlara güveniyorlar. Hatta internette gezinmek, iletişim kurmak ve hatta bir e-ticaret işi yapmak için bile kullanıyorlar . Ardından, bu cihazlar bozulduğunda veya bozulmaya başladığında, bu kişilerin bunları çözmelerine yardımcı olacak birine ihtiyaç duyarlar.

Böylece, akıllı cihazları onarabilir ve dünyanın neresinde olursanız olun gelişen bir işletmeye dönüştürebilirsiniz. Her türlü elektronik akıllı cihazı onarmak için cihaz tamir firmalarından parçaları ve kullanım kitleri için sipariş verebilirsiniz.

Bu süreçte gerçekten başarılı olduktan sonra, suda bozulan telefonlar, kırık ekranlar ve arızalı piller gibi şeyleri birkaç dakika içinde kolayca düzeltebilirsiniz. Bu nedenle, aygıtların onarımı 2019’daki en iyi ve en iyi başlangıç iş fikrinden biridir.

3) Turizm Rehberliği

Bir Turizm ülkesinde yaşıyorsanız ve yabancı diliniz varsa 2019 yılında güzel bir gelir kaynağınız olabilir. Hizmetlerinizi tanıtmak için bir dizi siteye güvenebilirsiniz ve bu hizmetin uygulamaya konmasının maliyeti basit bir yasal veya ticari yapı oluşturmaktan başka bir şey değildir.
Bunu uygulamak için, rehberli turlarınızın en büyük potansiyel izleyiciye ulaşmak için TripAdvisor sitelerde reklam verebilirsiniz. Turunuzun bir bölümünü tanıtmak ve arkadaşlarınızla paylaşmak, görüntülerinizi, Instagram’da yolculuk videolarını yayınlamak ve insanların kolayca bulabilmesi için doğru hashtagleri kullanmak için Facebook’tan canlı bir sunum yapın. Daha fazla etkileşime yol açar ve bu nedenle ilk başlangıçtaki işinizin daha kısa sürede büyümesini sağlayabilirsiniz.

4) Aylık Kutu Hizmeti

Bugün, her türlü dikeyde bir ton aylık “kutu” hizmeti ile kutsandık. Böylece, kendi premium veya premium olmayan kutu servisinizi kolayca oluşturabilir ve sürekli tekrarlayan geliri olan büyük bir işletmeye sahip olabilirsiniz. Bu süreçte, her ay, bu yeni iş fikirlerini kullanarak sektörünüz için geçerli olan tek bir benzersiz kutu elden seçilmiş parçadan göndereceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  2019 Yılında Asgari Ücret

Şarap, kozmetik, gurme yiyecekler, oyuncaklar ve daha pek çok şeyle kutu servisleri de yapabilirsiniz. Bu, bir süreklilik programı oluşturmak için mükemmel bir başlangıç fikridir ve aynı zamanda, diğer benzersiz teklifleri ve diğer yardımcı ürün veya hizmetleri artırabilecek devamlı bir üyelik tabanına sahiptir. Bu nedenle, bu şimdiye kadarki ilk başlangıç iş fikri olarak düşünülebilir.

5) Çevrimiçi Eğitim Kursu

Çevrimiçi kurslar ve öğrenmeler için eğitici içerik oluşturmak şaşırtıcı bir şeydir. İnsanlar bugünlerde interneti kullanarak becerilerini her zaman öğrenmeye ve genişletmeye çalışırlar ve onlara mükemmel bir öğretim materyali sağlarsanız, kursları için büyük bir destek alırlar. Bu şekilde, bu yeni iş fikirlerinden biri olabilir ve size çok para kazandırabilir.Ancak, zaten eğitim kurslarınızı satabileceğiniz çok sayıda web sitesiyle çevriliyiz. Udemy gibi çeşitli ana platformları kullanabilirsiniz (her ne kadar kurslarınızın tüm fiyatlarını kaybettiğinizde devam eden promosyon indirimlerine tabi olsanız da) veya Coursera, Lynda.com, Teachable‘ı kullanabilir veya hatta kendi üyeliğinizi oluşturabilirsiniz bulut tabanlı yazılım kursu.

6) Çevirimiçi Reklam Yönetimi

Tıklama başına ödeme reklamlarında, Facebook, Google ve YouTube reklamları hakim güçler haline geldi. PPC ortamına hakim olursanız, en iyi başlangıç iş fikriniz hızlı ve etkili bir şekilde ölçeklendirilebilir. Yeni işinizi sınırsızca ölçeklendirebilir ve sıçrama ve sınırlarla büyüyebilirsiniz. Bu nedenle, Facebook ve Google reklamlarının nasıl çalıştığını öğrenmek için zaman ayırın.

Ayrıca, bu konularda kurslar alabilir ve doğru hedef kitleye ulaşmak için en iyi taktikleri keşfedebilirsiniz. Doğru hedef kitleye ulaştıktan ve bu kitleyi çeken doğru teklife sahipseniz, hızla pazar doygunluğuna doğru ilerleyebilirsiniz. Bu şekilde, çevrimiçi reklam yönetimi, en iyi 2019 yılı iş fikirleri olduğunu kanıtlamıştır.

7) Web Geliştirme ve SEO

2019’da birçok yeni teknolojinin gelişiyle birlikte, web geliştirme mevcut iş senaryosunu tamamen değiştirdi. Web geliştirme ve SEO dünyası sık sık şaşırıyor ve tehlikede birçok değişken olduğu için çoğu insanı korkutan bir şey. 200’den fazla algoritma sınıflandırma faktörü ile, insanların hata yapmaktan ve kendi başlarına yapmaktan çekinmeleri şaşırtıcı değildir.

İlginizi Çekebilir:  Elektrikli Otomobiller için Powerbank Üretimi

Ancak, bu konuda çok iyi olursanız, nerede olursanız olun etkileyici bir miktar para kazanabilirsiniz. Veya hizmetlerinizi bir SEO veya web geliştiricisi olarak satabilir veya bağlı kuruluş bağlantılarıyla kendi niş sitelerinizi oluşturabilir ve çevrimiçi para kazanmak için pasif gelir yolunu arayabilirsiniz. Yani bunlar, iyi bir gelir elde etmek ve yüksek YG kazanmak için başlangıçtaki iş fikirleri.

8) Çevrimiçi Koçluk Hizmetleri

Bir koç olmak ve insanlara çevrimiçi eğitim vermek en faydalı ilk başlangıç iş fikri olabilir . Peki, iş, sağlık veya bilgisayar gibi herhangi bir alanda uzmansanız, neden koç olmuyorsunuz? Nerede yaşadığınız ve hizmetlerinizi Skype aracılığıyla veya bir koç olduktan sonra şahsen sağlayabileceğiniz önemli değil. En iyi becerilerinizden üçünü yazın ve bu becerileri nasıl yüksek maliyetli bir eğitim hizmetine dönüştüreceğinize karar verin.
Günümüzde insanların, yaşamlarını veya iş hayatını ön plana çıkaran doğru becerileri öğrenme fırsatı için koçlara ve ustalara binlerce dolar ödedikleri tespit edilmiştir. Dolayısıyla, yeterince yaratıcı olsanız bile, kesinlikle bir danışma hizmeti kurabilirsiniz. Bu nedenle, kullanabileceğiniz en iyi başlangıç fikirlerinden biridir.

Sonuç :

Şimdiye kadar, doğru şekilde takip edildiğinde kesinlikle başarı getirecek en iyi 2019 yılı iş fikirlerini gördük. Yukarıda listelenen en iyi 2019 yılı fikirlerinden herhangi biri, piyasada güçlü bir pozisyon elde etmek için yeterli potansiyele sahiptir. İnternet kullanıcıları hızla artıyor, bu nedenle bu fikirler işinizin daha kısa sürede büyümesine yardımcı olabilir ve ayrıca tutkunuzu beslemeniz için size yeni bir özgürlük düzeyi sağlayacaktır.

2018 yılı iş fikirlerini incelemek isterseniz tıklayın 

Girişim

Covid-19’u Teşhis Eden Yapay Zeka

Yayınlanma tarihi

-

ODTÜ Teknokent’te hizmet veren bir firma yeni bir buluş yaptı! Günümüz teknolojilerinden Yapay Zeka ile yapılan bu buluş sayesinde Yapay Zeka Algoritması ile Covid-19 Teşhisi Konulabiliyor. 

Geliştirilen bu yapay zeka algoritması ile sağlık çalışanlarının Covid-19 tanı ve tedavisinde işleri kolaylaştırılmaktadır. Yapay zeka modellerinin uygulanmaya konulması için çok farklı ve çeşitli büyük veriye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu amaçla sağlık uzmanları ile işbirliği yapılarak “COVID Veritabanı” projesinde akciğer röntgenleri ve bilgisayarlı tomografi görüntülerini detaylı üst verilerle birleştirerek özellikle COVID-19 hastalığı hakkında geniş bir veri tabanı oluşturulması amaçlanmaktadır.

COVID Veritabanı projeyle birlikte, doktorların yeni keşfedilen ve hakkında az şey bilinen Covid-19 virüsünün sebep olduğu COVID-19 hastalarının mevcut durumlarını daha iyi anlayabilmeleri için doktorlara örnek vakaları inceleme fırsatı sunacaktır. Hem yurt içinde hem de dünya çapında katılımlara açık olan veritabanı sistemi gönüllülerin hastaneden edindikleri anonim verileri paylaşmalarıyla veya literatürdeki çalışmalardan kaydedecekleri veriler ile büyüyecek ve bu konuda yüksek doğruluklu yapay zeka modelleri geliştirilmesine imkan tanıyacaktır.

Test kitlerinden farklı olarak yapay zeka ile teşhiste sadece hastanelerde bulunan röntgen cihazlarına ihtiyaç olduğundan, ekstra bir maliyet gerektirmeden ve anlık olarak yüksek doğruluklu sonuç elde etmeye dayanmaktadır. COVID Veritabanı algoritmasının geliştirilmesi için daha fazla veriye ihtiyaç duyulmakta ve ODTÜ Teknokent’te yer alan firma bu konuda çağrı yapmaktadır.

Yapılan her inovasyon, geliştirme, icat ve buluşlar patent tescili ile koruma altına alınmalıdır!

İlginizi Çekebilir:  Elektrikli Otomobiller için Powerbank Üretimi
Devamını oku

Girişim

Elektrikli Otomobiller için Powerbank Üretimi

Yayınlanma tarihi

-

Elektrikli Otomobiller için Powerbank Üretimi

Gelecekte taşıtların hemen hemen hepsinin elektrikli olacağına göre, Powerbank’lerin de üretilmesi kaçınılmaz bir durumdu. Fransa merkezli EP Tender girişimi bu konuya el attı ve elektrikli otomobillerin en büyük sorunu olan menzil ve pil konusu ile ilgili çözüm sundu.

Her geçen gün otomotiv dünyasının geleceği olarak görülen elektrikli otomobiller üzerine çözümler üreten girişimler karşımıza çıkıyor. Bugün karşımıza çıkan Fransa merkezli EP Tender girişimi ise elektrikli otomobillerin en büyük sorunu olan menzil ve pil mevzusu ile ilgili çözüm üretiyor.

Oldukça sıradan bir çözüm sunan EP Tender, temelde elektrikli otomobilleri için bir nevi Powerbank üretiyor diyebiliriz. Otomobilinizin arkasına bağlayabileceğiniz içinde pil olan küçük karavanlar üreten EP Tender, bu sayede menzilinizi artırmanıza olanak sağlıyor.

Söz mevzusu pil karavanlarını kiralamayı hedefleyen EP Tender, karavan başına 37 dolarlık bir kiralama ücreti talep edecek. Otomobilinizin pili bittiğinde devreye girecek olan pil karavanları otomobiline fazladan 60 kilowatt saatlik bir pil gücü sunacak. Şimdiden gelecekteki hedeflerini planlayan EP Tender, 2024 senesinde kara geçmeyi ve 60 bin kullanıcıya erişmeyi planlıyor.

Yapılan her icat, inovasyon beraberinde bunların koruma ve tescil işlemlerini de zorunlu kılmaktadır.  İcat, inovasyon ve ürün geliştirmeleri korumak için, Patent, Marka Tescili, Tasarım Tescili ve Faydalı Model Tescili gibi işlemlere başvurulması gerekmektedir. Tabi Tescil işlemlerinden önce Marka Sorgulama veya Patent Sorgulama yapılarak uygunluk durumu araştırmalı ve deneyimli vekillerden destek alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  İşletmeler İçin Sosyal Medya Kullanımı
Devamını oku

Girişim

Türkiye’nin Otomobili TOGG Hakkında Herşey

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından gerçekleştirilen proje ile 2022 yılında seri üretime başlanacak olan yerli otomobilimiz TOGG, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla birlikte Gebze’de yer alan Bilişim Vadisi’nde büyük bir törenle tanıtıldı. Törene Cumhurbaşkanı ile birlikte TOGG projesi hissedarları, Cumhurbaşkanlığı Kabine üyeleri, TOBB başkanı ve yardımcıları, iş dünyası temsilcileri, otomotiv endüstrisi, medya temsilcileri ve TOGG çalışanlarının da yer aldığı 2 bin kişilik davetli katıldı.

27 Aralık 2019 günü “Yeniliğe Yolculuk Buluşması” programında lansmanı yapılan yerli otomobilimiz TOGG, Türkiye’nin ekonomisi ve üretim stratejisi bakımından büyük bir adım olarak görülmekte. Geleneksel ve Yeni Medya’da büyük yankı uyandıran, teknolojisi ve tasarımı oldukça beğenilen TOGG’un tanıtımı canlı yayınla televizyona verilirken, sosyal medyada da #TOGG, #TürkiyeninOtomobili, #DoğumYeriİstanbul #YeniliğeYolculuk hastagleri ve görselleri ile günün en çok paylaşılan ve beğeni alan gönderisi oldu.

Yerli Otomobil TOGG’un Özellikleri

Yerli otomobilin en önemli özellikleri arasında segmentinin en uzun aks mesafesine sahip olması bulunmakta. Yeni nesil “Elektrikli Otomobil” olarak üretilen TOGG, 30 dakikanın altında hızlı şarjı ile %80 doluluk oranına ulaşabilecek kapasiteye sahip. Elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ km menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı kalarak güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

Yeni nesil gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan TOGG, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Otomobilin önemli özellikleri arasında araç menziline %20’ye kadar katkı sağlayan geri kazanımlı frenleme de bulunmakta. (AA)

Yeni nesil akıllı teknolojiler ile donatılmış olan yerli otomobil, bir otomobilden daha fazlasına sahip olup kullanıcılarına adeta bir yaşam alanı sunmakta. Altyapısı sayesinde sürekli internetin içinde olacak olan TOGG, internet bağlantısı için farklı bir cihaza ihtiyaç duymayacak. Bu özelliği ile yerli otomobil, akıllı şehir alt yapısı, elektrik şebekesi, cihazlar ve tüm akıllı yapılar ile iletişim halinde olarak hayatın pek çok alanında adeta kullanıcısının yerine düşünen bir asistan görevini görecek. (AA)

Yerli otomobile “Holografik Asistan” olarak tanımlanan 3 boyutlu ve artırılmış gerçekliğe sahip yeni bir teknoloji de eklenecek. Bu özellik 2023 yılında ilk kez Türkiye’nin Otomobili’nde kullanılacak. Otomobilin diğer özellikleri arasında; sessiz, keyifli ve sıfır emisyonla temiz bir sürüş vadediyor olması da bulunmakta.

İlginizi Çekebilir:  2019 Yılında Asgari Ücret

Elektrikli Yerli Otomobil ile birlikte dönüşümde en çok yerini alacak olan akaryakıt istasyonları olarak görülüyor. Türkiye genelinde elektrikli şarj istasyonları altyapı çalışmaları ve istasyonlar, TOGG’un seri üretiminden önce büyük oranda tamamlanacağı öngörülmekte.

Yerli Otomobil’in Logosu ve Lale Tasarımı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG)’un logosunda yer alan “T”, “C” ve “O” harflerinin “Türkiye Cumhuriyeti Otomobili” ne gönderme yaptığı düşünülmekte. Ayrıca 27 Aralık’taki tanıtımdan önce TOGG’un resmi Twitter hesabından paylaşımı yapılan fotoğrafta otomobilin panjur kısmında yer alan “Lale” motifleri dikkat çekmişti. Tarihimizde de önemli bir yere sahip olan “Lale” motifinin Yerli Otomobil’de kullanılması daha da dikkat çekmesini sağladı.

 

Marka, Patent, Logo, Faydalı Model ve Tasarımlarınızı Efor Patent Güvencesi ile Tescilleyin. 

Devamını oku

Trending