Takip Edin

Girişim

Yeni İş Fikirleri 2019

Yayınlanma tarihi

-

Yeni İş Fikirleri 2019

Yeni İş Fikirleri 2019

2019 yılına girerken bir yılı daha geride bırakıyoruz ve zaman ilerlerdek hayatımıza etki eden bir çok faktörde gelişiyor. Teknoloji gelişiyor, ihtiyaçlar değişiyor. Bu yüzden her zaman yılın trendlerini takip edin ve 2019 yılında karşınıza çıkan bir iş fikiri size ilham verebilir ve başarıyı yakalayabilirsiniz.

Bir işe başlarken oldukça dikkat etmeli ve tüm dip notları aldığınıza emin olmalısınız. Herşeyden önce girmek istediğiniz sektöre emin adımlarla yaklaşmalısınız. Her sektörde artık çeşitlilik mevcut hedef kitleniz iyi belirleyin ve sektördeki boşluğu doldurarak hedef kitlenizin dikatini çekin bu durum rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlamaktadır. Günümüzde insanlar hayallerini takip ediyorlar ve doğru seçimlerle istediği başarıyı yakalayabiliyorlar. Her zaman tutkularını besleyebilecek en iyi başlangıç iş fikirlerini ararlar. 60 yaşında emekli olmak istemiyorlar. Büyük şehirlerde yaşarken yüksek maaş kazanmak yerine mutluluk endeksi arıyorlar.Bu yüzden, her zaman ama para kazanmak olmamalı, para kazanmak demek aynı zamanda daha yüksek bir yaşam kalitesi için özgürce yaşamak demektir.

Bu yüzden sizilere 2019 yılının yeni iş fikirlerini araştırdık ve derledik! Bu yazımızda sizler için Yeni iş fikirleri 2019 yılında nedir ? ayrıca yazımızda ki iş fikirleri uzun vadede takip edildiği takdirde bir çok ilş avantajını beraberinde getirebilir.

Yeni İş Fikirleri 2019 listesi aşağıda sıralanmıştır.

1) Sosyal Medya Yönetimi

Her yıl yazdığımız yeni iş fikirleri listesine mutlaka sosyal medya yönetimi iş fikrini alıyoruz. Çünkü günümüzün en popüler mesleklerinden ve markalaşmaya gitmek isteyen bütün işletmelerin vazgeçilmez bir reklam ayağı olarak bilinmektedir. Ve işletmelerin sosyal medya hesaplarını kaliteli bir şekilde yönetmek için bilgi ve zamanları yoktur. Sosyal medya yönetimi ihtiyacını gidermek için genel olarak ya bir ajans ile anlaşma sağlanır yada bünyelerine bir çalışan alırlar.

Bununla birlikte, bunun pazarlamanın en önemli yönlerinden biri olduğunun farkındalar ve bu bireysel alanda uzmanlaşarak, yerel işletmelere tonlarca değer katabilir ve aynı zamanda özel nakit kazanabilirsiniz.
Sosyal medya yönetiminde başarınızı kanıtlarsanız kısa zamanda müşteri listenizin kısa zamanda artış sağladığını görebilirsiniz. Ayrıca sosyal ağlardaki diğer etkili insanları ve ilerideki kullanıcıları takip ederek en iyi stratejilerini ve modellerini keşfedebilirsiniz. Bu, kesinlikle işletme için en iyi başlangıç fikirlerinizi bu dönemde büyütmenize yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Apple Katlanabilir Telefon Patenti

2) Akıllı Cihaz Onarımı

Tabletler ve akıllı telefonlar gibi bir çok cihaz bu günlerde neredeyse herkesin elinde olduğundan en iyi başlangıç fikirlerinden biri olabilir. Hangi yerden bahsettiğimiz önemli değil, herkes onları kullanıyor. Onlara güveniyorlar. Hatta internette gezinmek, iletişim kurmak ve hatta bir e-ticaret işi yapmak için bile kullanıyorlar . Ardından, bu cihazlar bozulduğunda veya bozulmaya başladığında, bu kişilerin bunları çözmelerine yardımcı olacak birine ihtiyaç duyarlar.

Böylece, akıllı cihazları onarabilir ve dünyanın neresinde olursanız olun gelişen bir işletmeye dönüştürebilirsiniz. Her türlü elektronik akıllı cihazı onarmak için cihaz tamir firmalarından parçaları ve kullanım kitleri için sipariş verebilirsiniz.

Bu süreçte gerçekten başarılı olduktan sonra, suda bozulan telefonlar, kırık ekranlar ve arızalı piller gibi şeyleri birkaç dakika içinde kolayca düzeltebilirsiniz. Bu nedenle, aygıtların onarımı 2019’daki en iyi ve en iyi başlangıç iş fikrinden biridir.

3) Turizm Rehberliği

Bir Turizm ülkesinde yaşıyorsanız ve yabancı diliniz varsa 2019 yılında güzel bir gelir kaynağınız olabilir. Hizmetlerinizi tanıtmak için bir dizi siteye güvenebilirsiniz ve bu hizmetin uygulamaya konmasının maliyeti basit bir yasal veya ticari yapı oluşturmaktan başka bir şey değildir.
Bunu uygulamak için, rehberli turlarınızın en büyük potansiyel izleyiciye ulaşmak için TripAdvisor sitelerde reklam verebilirsiniz. Turunuzun bir bölümünü tanıtmak ve arkadaşlarınızla paylaşmak, görüntülerinizi, Instagram’da yolculuk videolarını yayınlamak ve insanların kolayca bulabilmesi için doğru hashtagleri kullanmak için Facebook’tan canlı bir sunum yapın. Daha fazla etkileşime yol açar ve bu nedenle ilk başlangıçtaki işinizin daha kısa sürede büyümesini sağlayabilirsiniz.

4) Aylık Kutu Hizmeti

Bugün, her türlü dikeyde bir ton aylık “kutu” hizmeti ile kutsandık. Böylece, kendi premium veya premium olmayan kutu servisinizi kolayca oluşturabilir ve sürekli tekrarlayan geliri olan büyük bir işletmeye sahip olabilirsiniz. Bu süreçte, her ay, bu yeni iş fikirlerini kullanarak sektörünüz için geçerli olan tek bir benzersiz kutu elden seçilmiş parçadan göndereceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  5 Adımda İş Planı Rehberi

Şarap, kozmetik, gurme yiyecekler, oyuncaklar ve daha pek çok şeyle kutu servisleri de yapabilirsiniz. Bu, bir süreklilik programı oluşturmak için mükemmel bir başlangıç fikridir ve aynı zamanda, diğer benzersiz teklifleri ve diğer yardımcı ürün veya hizmetleri artırabilecek devamlı bir üyelik tabanına sahiptir. Bu nedenle, bu şimdiye kadarki ilk başlangıç iş fikri olarak düşünülebilir.

5) Çevrimiçi Eğitim Kursu

Çevrimiçi kurslar ve öğrenmeler için eğitici içerik oluşturmak şaşırtıcı bir şeydir. İnsanlar bugünlerde interneti kullanarak becerilerini her zaman öğrenmeye ve genişletmeye çalışırlar ve onlara mükemmel bir öğretim materyali sağlarsanız, kursları için büyük bir destek alırlar. Bu şekilde, bu yeni iş fikirlerinden biri olabilir ve size çok para kazandırabilir.Ancak, zaten eğitim kurslarınızı satabileceğiniz çok sayıda web sitesiyle çevriliyiz. Udemy gibi çeşitli ana platformları kullanabilirsiniz (her ne kadar kurslarınızın tüm fiyatlarını kaybettiğinizde devam eden promosyon indirimlerine tabi olsanız da) veya Coursera, Lynda.com, Teachable‘ı kullanabilir veya hatta kendi üyeliğinizi oluşturabilirsiniz bulut tabanlı yazılım kursu.

6) Çevirimiçi Reklam Yönetimi

Tıklama başına ödeme reklamlarında, Facebook, Google ve YouTube reklamları hakim güçler haline geldi. PPC ortamına hakim olursanız, en iyi başlangıç iş fikriniz hızlı ve etkili bir şekilde ölçeklendirilebilir. Yeni işinizi sınırsızca ölçeklendirebilir ve sıçrama ve sınırlarla büyüyebilirsiniz. Bu nedenle, Facebook ve Google reklamlarının nasıl çalıştığını öğrenmek için zaman ayırın.

Ayrıca, bu konularda kurslar alabilir ve doğru hedef kitleye ulaşmak için en iyi taktikleri keşfedebilirsiniz. Doğru hedef kitleye ulaştıktan ve bu kitleyi çeken doğru teklife sahipseniz, hızla pazar doygunluğuna doğru ilerleyebilirsiniz. Bu şekilde, çevrimiçi reklam yönetimi, en iyi 2019 yılı iş fikirleri olduğunu kanıtlamıştır.

7) Web Geliştirme ve SEO

2019’da birçok yeni teknolojinin gelişiyle birlikte, web geliştirme mevcut iş senaryosunu tamamen değiştirdi. Web geliştirme ve SEO dünyası sık sık şaşırıyor ve tehlikede birçok değişken olduğu için çoğu insanı korkutan bir şey. 200’den fazla algoritma sınıflandırma faktörü ile, insanların hata yapmaktan ve kendi başlarına yapmaktan çekinmeleri şaşırtıcı değildir.

İlginizi Çekebilir:  Küçük İşletmeler ve Girişimcilikte Başarıya Giden 7 yol

Ancak, bu konuda çok iyi olursanız, nerede olursanız olun etkileyici bir miktar para kazanabilirsiniz. Veya hizmetlerinizi bir SEO veya web geliştiricisi olarak satabilir veya bağlı kuruluş bağlantılarıyla kendi niş sitelerinizi oluşturabilir ve çevrimiçi para kazanmak için pasif gelir yolunu arayabilirsiniz. Yani bunlar, iyi bir gelir elde etmek ve yüksek YG kazanmak için başlangıçtaki iş fikirleri.

8) Çevrimiçi Koçluk Hizmetleri

Bir koç olmak ve insanlara çevrimiçi eğitim vermek en faydalı ilk başlangıç iş fikri olabilir . Peki, iş, sağlık veya bilgisayar gibi herhangi bir alanda uzmansanız, neden koç olmuyorsunuz? Nerede yaşadığınız ve hizmetlerinizi Skype aracılığıyla veya bir koç olduktan sonra şahsen sağlayabileceğiniz önemli değil. En iyi becerilerinizden üçünü yazın ve bu becerileri nasıl yüksek maliyetli bir eğitim hizmetine dönüştüreceğinize karar verin.
Günümüzde insanların, yaşamlarını veya iş hayatını ön plana çıkaran doğru becerileri öğrenme fırsatı için koçlara ve ustalara binlerce dolar ödedikleri tespit edilmiştir. Dolayısıyla, yeterince yaratıcı olsanız bile, kesinlikle bir danışma hizmeti kurabilirsiniz. Bu nedenle, kullanabileceğiniz en iyi başlangıç fikirlerinden biridir.

Sonuç :

Şimdiye kadar, doğru şekilde takip edildiğinde kesinlikle başarı getirecek en iyi 2019 yılı iş fikirlerini gördük. Yukarıda listelenen en iyi 2019 yılı fikirlerinden herhangi biri, piyasada güçlü bir pozisyon elde etmek için yeterli potansiyele sahiptir. İnternet kullanıcıları hızla artıyor, bu nedenle bu fikirler işinizin daha kısa sürede büyümesine yardımcı olabilir ve ayrıca tutkunuzu beslemeniz için size yeni bir özgürlük düzeyi sağlayacaktır.

2018 yılı iş fikirlerini incelemek isterseniz tıklayın 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Girişim

Özgün Marka İsmi Bulmanın 3 Yolu

Yayınlanma tarihi

-

Özgün Marka İsmi Belirleme

Özgün Marka İsmi Bulmanın 3 Yolu

İşletmenize uygun özgün marka ismi bulmak için size sunacağımız 3 yolu deneyin.

Bir şirket için harika bir fikrin var. İş planını oluşturdun. Şimdi zor kısmı geliyor. Fakat aklında hala yapacağın iş fikrini yansına bir marka adı yok. Ortaklarınızla uzun beyin fırtınası seansları yapabilirsiniz. Ya da ilham perinize rastlamayı bekleyebilirsiniz. Açıkcası işletmeniz için mükemmel bir isim oluşturmak için doğru bir yol yoktur. Belki benim hikayemden bir şeyler senin için bir fikir ortaya çıkarır.

1. Marka Tescilinin Önemi

Çoğu yapılan hatalardan yola çıkarak itiraf etmek gerekirse işletme sahipleri marka adının önemini çok sonradan anlıyorlar. İş fikrini çok beğendin ve sektörde niş bir alanı doldurduğuna inanıyorsan fakat unuttuğun önemli bir faktör var. Ya aynı sektörde sizin işletmenize benzer bir işletme aynı marka adıyla yola çıktıysa. Üstelik marka bilinirliliğinizde varsa bu sizin açınızdan hiç sağlıklı bir durum olmayabilir. Bütün bilinirliliğinizin yok olmasıyla birlikte marka tescil işleminizi geciktirerek markanızın bütün yasal haklarını rakibinize kaptırmak zorunda kalacaksınız.
En yakın örnek olarak herkesin mutlaka dinlemiş olduğu sosyal medya aracılığı ile fenomen olan Reynmen’in yaşadığı marka tescil şoku. Reynmen adıyla ünlenen youtuber’un adı maalesef başkası tarafından tescillendi. Ünlü YouTuber Yusuf Aktaş’ın takma adı ‘Reynmen’in kullanım hakkı, Ömer Duvaklı isimli kişi tarafından tescillendi. Bu durum sonrasında Aktaş, ‘R Reynmen’ markasını tescil etmek durumunda kaldı. Böylelikle marka tescil hakkını kaçırarak kendine özgün ürettiği, marka niteliği taşıyacak olan adını rakibine kaptırmış oldu.
Bu bakımdan marka oluşturmaktan daha önemli bir adım varsa oda marka tescilidir. O yüzden ilk adım olarak marka tescilinin öneminden sizlere bahsetmek istedik.

2. Marka İsminizin Çağrışımlarını Düşünün

İş fikrinizi yansıtan bir marka adı buldunuz. Ve bu marka adının marka tescilini alarak kullanmaya başladınız. Fakat belirlediğiniz marka adının çağırımlarını düşündünüz mü? Yada başka dillerde ne anlama geldiğini araştırdınız mı?
Mesela akıllıca adlandırılmış çok sayıda şirket var mesela selpak, orkid, uhu, pimapen, cif gibi bilinen marka adlarının ürün adına dönüşmesinin en bariz örneklerindendir. Bu markalar hangi ülkede satışa çıkarılırsa çıkarılsın bu şekilde bilinir ve yanlış anlaşılmaya çağrışımlara yol açmadığı için marka imajına zarar vermez.

İlginizi Çekebilir:  Alışkanlık ve 21 Gün Kuralı

3.Marka Okunurluluğu ve Yazılışı

Belirlediğiniz marka adı okunurluluğu ve yazılışı oldukça önemli bir husustur. Kolay okunabilir bir marka hem akılda kalıcı olur ve farkındalık yaratır.

Devamını oku

Girişim

5 Adımda İş Planı Rehberi

Yayınlanma tarihi

-

Her işletmenin yazılı bir iş planı olması gerekir. Yön vermek veya yatırımcı çekmek olsun, kuruluşunuz için başarılı  bir iş planı çok önemlidir. Fakat bir başarılı bir iş planını nasıl oluşturacaksınız

İş planının aşağıdaki maddeleri içermesini öneririz:

Yönetici özeti – işletmenizin anlık görüntüsü
Şirket tanımı – ne yaptığınızı açıklar
Pazar analizi – endüstriniz, pazarınız ve rakipleriniz hakkında araştırma yapın
Organizasyon ve yönetim – iş ve yönetim yapınız
Servis veya ürün – sunduğunuz ürünler veya hizmetler
Pazarlama ve satış – işinizi ve satış stratejinizi nasıl pazarlayacaksınız
Fon talebi – gelecek 3 ila 5 yıl için ne kadar paraya ihtiyacınız olacak
Finansal tahminler – bilançolar gibi arz bilgileri
Ek – özgeçmiş ve izinleri içeren isteğe bağlı bir bölüm

Ancak, başlamanız zor olabilir.  işte size yardımcı olabilecek mükemmel bir iş planı yazmak için yedi adım .

1. Araştırma, araştırma, araştırma.

Ürününüzü, pazarınızı ve hedef uzmanlığınızı araştırın ve analiz edin. Mükemmel planı yazmak için şirketinizi, ürününüzü, rekabetinizi ve pazarınızı yakından tanımanız gerekir. Başka bir deyişle, işinizle ve girdiğiniz endüstriyle ilgili her şeyi bilmek sizin sorumluluğunuzdadır. Endüstriniz hakkında bulabileceğiniz her şeyi okuyun ve hedef kitlenizle bağ kurun.

2. Planınızın amacını belirleyin.

Tarafınızdan tanımlanan bir iş planı, işin doğası, satış ve pazarlama stratejisini ve finansal altyapıya anlatan ve yansıtılan bir kâr-zarar raporu içeren yazılı belgedir. Hedef kitlenizi çekmek istiyorsanız, planınızın farklı bir amacı olacaktır ve onları hedefleyen bir plan yazmanız gerekir, böylece mümkün olduğu kadar açık ve özlü olması gerekir. Planınızı tanımlarken, bu hedefleri kişisel olarak da tanımladığınızdan emin olun.

3. Bir şirket profili oluşturun.

Şirket profiliniz, kuruluşunuzun geçmişini, hangi ürünleri veya hizmetleri sunduğunuzu, hedef pazarınızı ve izleyicilerinizi, kaynaklarınızı, bir sorunu nasıl çözeceğinizi ve işinizi benzersiz kılan şeyleri içerir. Şirket profilini hazırladığınızda, bunu hakkında sayfanıza koydum .

İlginizi Çekebilir:  Alışkanlık ve 21 Gün Kuralı

Şirket profilleri genellikle şirketin resmi web sitesinde bulunur ve olası müşterileri ve yetenekleri çekmek için kullanılır. Ancak, profiliniz, şirketinizi iş planınızda tanımlamak için kullanılabilir. İş planınızın sadece temel bir bileşeni değil; Aynı zamanda planın ilk yazılı bölümlerinden biridir.

4. Stratejik bir pazarlama planını hazırlayın.

Harika bir iş planı her zaman stratejik ve agresif bir pazarlama planı içerecektir. Bu genellikle aşağıdaki gibi pazarlama hedeflerine ulaşılmasını içerir:

 • Yeni ürünlerin tanıtılması
 • Mevcut ürünler için pazarın genişletilmesi veya yeniden kazanılması
 • Şirket için yeni bölgeler girme
 • Belirli bir ürün, pazar veya fiyat aralığında satışları artırmak. Bu iş nereden gelecek? Açık ol.
 • Bir ürünün diğerine çapraz satılması (veya paketlenmesi)
 • İstenilen müşterilerle uzun vadeli sözleşmelere girmek
 • Satış rakamlarını düşürmeden fiyatları yükseltmek
 • Bir ürünün rafine edilmesi
 • İçerik pazarlama stratejisine sahip olmak
 • İmalat / ürün teslimatını arttırmak

5. Neden umursadığını açıkla.

Planınızı bir yatırımcı, müşteri veya ekip üyesiyle paylaşıyor olsanız da, planınızın tutkulu ve özverili olduğunuzu göstermesi ve işinizi ve planınızı gerçekten umursamanız gerekir. Öğrendiğiniz hataları tartışabilir, çözmeyi umduğunuz sorunları listeleyebilir, değerlerinizi tanımlayabilir ve sizi rakiplerden ayıran şeyleri belirleyebilirsiniz.

İşletmenize neden önem verdiğinizi açıklayarak, kuruluşunuzun ilerleyişini destekleyebilmeleri için başkalarıyla duygusal bir bağ kurmalısınız.

Devamını oku

Girişim

Marka Koruma

Yayınlanma tarihi

-

Marka Koruma

Marka Adınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?

Başka bir işletme tarafından marka adınızın çalınmasını istemiyorsanız. Nasıl koruyacağınızı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

İşletmeniz için benzersiz bir marka adı  bulmak için ciddi bir zaman ve çaba harcadınız ve onu korumak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olmak istiyorsunuz. Fakat bunun için atmanız gereken yasal adımlar var mı?

Kesinlikle. belirlediğiniz marka adını kullanan ilk işletmeyseniz marka adınızı başkasının kullanmaması için marka tescil işlemi yaparak markanızı korumay alabilirsiniz.Bir işletme adını başkaları tarafından kullanılmasını önlemenin doğru yolu, marka tescil işlemi yapmaktır. Bu durumda markanız bütün yasak haklarıyla size ait durumda olacaktır.

Genel olarak, işletme adınızı markalaştırmak için atmanız gereken adımlar şunlardır:

Öncelikle seçtiğiniz marka adına benzer başka bir marka adı olup olmadığını araştırın. Aksi takdirde başvurunuz detaylı bir şekilde incelendiğinde benzer bir marka adı bulunduğunda başvurunuz reddedilecektir. Bu durumda hem zamanınızdan hemde paranızdan kayıp yaşayacaksınız.

Daha sonra marka tescil işlemi aşağıdaki adımlarla gerçekleşmektedir;

 • Markanın başvuru süreci,
 • TürkPatent Uzmanları tarafından şekli inceleme,
 • Başvurunun mutlak ret nedenleri çerçevesinde değerlendirilmesi,
 • Karara ve/veya Yayıma İtiraz,
 • Üçüncü kişilerin görüş ve itirazlarının değerlendirilmesi,
 • Başvurunun tescil kararının çıkması,
 • Marka tescil harcının yatırılması ve belgenin düzenlenmesi aşamalarından oluşmaktadır.

Adınızı bir mağaza tabelasına veya çalışanların tişörtlerine koymak, marka adınızın başkaları tarafından kullanılmasını önlemek için yeterli değildir. İşletmenizin adı benzersizse ve bir başkası tarafından kullanılmamış veya kaydedilmemişse, tescilli marka yasaları kapsamında korunma hakkına sahip olabilir. Adınızı korumak için herhangi bir adım atmadıysanız, şimdi başlama zamanı.

Marka tescili hakkında daha fazla bilgi almak için : www.eforpatent.com.tr adresini ziyaret ederek alanında uzman çalışanlara danışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Alışkanlık ve 21 Gün Kuralı
Devamını oku

Trending