TEKNOFEST İçin Sayılı Günler

0
883

TEKNOFEST 2019 BAŞLIYOR

TEKNOFEST 2019 yılında 17 ila 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor. TEKNOFEST  2019 için düzenlenen basın etkiliğinde bu yıl düzenlenecek olan TEKNOFEST hakkında detaylara yer verildi.

TEKNOFEST  açılımı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olarak adlandırılmaktadır. TEKNOFEST Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor.

Festivalde 19 farklı kategoride birbirinden heyecanlı teknoloji yarışmaları gerçekleşecek. Kazanan takımları, toplamda 2 milyon TL’nin üzerinde bir ödül bekliyor. T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Amacımız ülkemizi yüksek teknoloji, havacılık ve uzay alanlarında zirveye taşıyacak gençlerimizin çalışmalarıyla toplumsal bir dönüşüm sağlamak” dedi.

TEKNOFEST 2019 NE ZAMAN ?

Dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan ve bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festifali’nde heyecan başladı. İstanbul Havalimanı’nda geçen yıl ilki yapılan ve 550 binden fazla ziyaretçiye ulaşarak rekor kıran Teknofest, bu sene 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek. T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelecek ziyaretçilerimizin daha rahat ulaşacağı, İstanbul’da teknolojinin solunacağı bir hava yaratmayı hedefliyoruz. Amacımız ülkemizi yüksek teknoloji, havacılık ve uzay alanlarında zirveye taşıyacak gençlerimizin çalışmalarıyla toplumsal bir dönüşüm sağlamak” dedi.

TEKNOFEST’e İETT otobüsleriyle ücretsiz ulaşım sağlağayabilirsiniz.

TEKNOFEST Başvuruları, yarışmaları ve etkinlikleri hakkında detaylı bilgiye  buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here