Tarihin En İlginç Patentleri

0
1009
Tarihin En İlginç Patentleri

İnovasyon bir buluş demektir. Buluşu özgün kılan ise patentdir. Şimdi sizlere inovasyonun sınır tanımadığına dair tarihin en ilginç patentler listesini açıklıyoruz.

Av tuzağı

1897’de tasarımı yapılan bu kostüm tarihin en ilginç patent listesinin birinci sırasında yayınlıyoruz. Bu kostümün özelliği, ava çıkan insanların, avlarını korkutup kaçırmaması için tasarlanmıştır. Bu av tuzağı sayesinde avlar karşılarında bir hayvan gördükleri için av tuzağının dibine kadar giderlermiş.

Av Tuzağı

Kusma pisuarı

1998’de yapılan bu icadın mucidi alkolü çok seviyormuş galiba. Kusma pisuarı alkolü çok fazla kaçıran için bir kolaylık olabilir. Kusarken tuvalete eğilme durumunu ortadan kaldıran bu pisuarda, dengede duramayan sarhoşlar için tutunma kolları da tasarlanmış.

 

Kusma Pisuarı

Sabitlenen Peruk

Kellik sorunu yaşayan insanları yakından ilgilendiren bu inovatif buluş ise bir sabitlenen peruk tasarımı. Sabitlenen peruk 1997’de tasarlanan bu icat kafatasına vidalar ile sabitlenen peruk ile kellik sorununu kökten çözüyor. Ancak vidaların ilerleyen zamanlarda beyne zarar verebildiği söyleniyor.

Sabitlenen Peruk

 

Havalı Yatak

1989 yılında icat edilen bu yatağı bekar erkeklerin çok seveceğine eminim. Çünkü Helyum dolu olan yatak üzerinde bir ağırlık olmadığı zaman, doğal olarak, havalanıp tavan yapışıyor. Böylelikle yatak toplama gibi bir derdiniz kalmıyor. Keşke bu icat tutsaydı dediğinizi duyar gibiyim.

Havalı Yatak

Böcek egzersiz aleti

Patenti 1988 yılında alınan bu icadın amacına öğrenince çok şaşırabilirsiniz.Evinizde ki böceklere egzersiz yaptırmak istiyorsanız bu icat tam size göre.Ek olarak bu icatla böceklerin daha hareketli bir yaşam sürmesi amaçlanmış 😊

Böcek Egzersiz ALtei

Pilot güvenliği kıyafeti

1918’de tasarlanan bu kıyafet, uçağın düşmesi halinde pilotun zarar görmemesi için yapılmış. Ancak düşünüldüğü gibi başarılı olamamış.

Pilot Güvenlik Kıyafeti

 

Tek Kişilik Helikopter

1977 yılında yapılan bu helikopter ulaşım problemine ilaç gibi gelebilecek bir icat. Pedalların hareketi ile uçabilen helikopterin sorunu ise insanların helikopterin ihtiyaç duyduğu hızda pedal çevirememesi.

Tek Kişilik Helikopteri

Losyon sürücü

Losyon sürmek için kimseniz yoksa bu icat tam size göre. 1995’te yapılan bu icatta, ucundaki eldivenin losyona sürmeniz ve daha sonra vücudunuzda ulaşamadığınız yerlere sürmeniz yeterli.

Losyon Sürücü

 

Olta tutucu

1961’de tasarlanan bu icat, hem balık tutmak hem de başka işlerle uğraşmak isteyenler için yapılmış.

olta tutucu

 

Taşıması Kolay Silah

1953 yılında tasarlanan bu icat, avlanırken kolaylık sağlanması amacıyla yapılmış. Kaska takılmış olan bu silah şimdilik pek kullanılmasa da oldukça yaratıcı olduğu Helyum dolu olan yatak üzerinde bir ağırlık olmadığı zaman, doğal olarak, havalanıp tavan yapışıyor.

Taşıması kolay silah

 

 

Güneşten Koruyan Tepsi

1992’de Güneş’ten korunmak için yapılan bu icat, üzerinde bulundurduğu tepsi ile aynı zamanda içecek taşımanıza da yardımcı oluyor.

Güneş Koruyan Tepsi

 

Uçma Aparatı

1917’de yapılan bu tek kişilik uçma aparatı, omuzlara takılan bu cihazla çalışıyor. Patent sahibinin bu aparat ile uçmayı başarıp, başarmadığı ise bilinmiyor.

uçma aparatı

Taşınabilir Güneşlendirici

1954’de patenti alınan bu taşınabilir güneşlendirici oldukça ilginç. Güneşlenirken kendinizi bu alete sabitledikten sonra ayaklarınızla pedalları çevirerek sırtınızı otomatik olarak dönebiliyorsunuz. Ancak tek sorun güneşlendikten sonra vücudunuzda aletin çizgilerinin gözükmesi.

Taşınabilir Güneşlendirici

 

Kişisel kızak

1987’de alınan bu patent karda insanların hiçbir yardım almadan kaymaları için tasarlanmış. Vücuda giyilen tulum ile karda çok iyi bir kayış sağlayan bu kişisel kızak, yokuşlu yerlerde oldukça işe yarayabilir.

Kişisel Kızak

Basketbol Defans Çalışması

Patenti 1998 yılında alan bu icat, tek başına basketbol antremanı yapanlar için tasarlanmış. Giysinize monte edilen aparat sizin kollarınıza basınç uygulayarak çalışmanızda yardımcı oluyor

Basketbol Defans Çalışması

Serbest Uçuran Eğlence Aleti

Havada süzülmeyi seviyorsanız bu icat tam size göre. 1984’de patenti alınan bu alet, sizi havaya fırlatmaya yarıyor. Ancak düşeceğiniz zemine yumuşak bir şeyler yerleştirmeyi unutmayın.

Serbest Uçuran Eğlence Aleti

Boyun Çalıştırma Aleti

1936’da ortaya çıkan bu boyun çalıştırma aleti, kafaya takılan bir kasktaki ağırlığı sağa sola çevirerek çalışıyor. Ama bunu yaparken boynunuzu sakatlamamaya da çalışırsanız iyi olur.

Boyun Çalıştırma Aleti

Rahatlatıcı Kask

1958’de yapılan bu kaskın isminin rahatlatıcı olduğuna bakmayın. Kafaya takılan kaskın ucundaki makasın sıkıştırılmasıyla çalışan icadın amacı henüz belli değil.

Rahatlatıcı Kask

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here