Uyurken Para Kazanmanın 6 Yolu

0
924

Harika bir içerikle karşınızdayım. Farklı farklı para kazanma fikirleri vardır ama  kim istemez ki bir şeyler için çabalamadan kendiliğinden para aksın. Evet herkes bunu içten içe ister aslında. Bu yüzden kafa yorduk ve sizler için uyurken para kazanmanın 6 yolunu bulduk. Evet başlıyoruzzz.

1)Blog Açın

Belki de pasif bir gelir elde etmenin en popüler yolu kendi blogunuzu açmaktır. İnternetten para kazanmanın türlü yolları vardır. Kurulumu sadece birkaç dakika sürüyor ve başlatması ucuz ve etki alanı geniş. Tek yapmanız gereken etkili bir alan adı satın almak ve barındırma için ödeme yapmak. Ve daha sonra, insanların okuyacağı veya paylaşacağı ilgilenebilecekleri muhteşem içerikler oluşturmaya başlayın. Örneğin, küçük işletme sahiplerine vergileri konusunda yardımcı olan bir muhasebeciyseniz, o zaman bu blog konunuzolabilir. Yazdığınız konuların popüler olduğuna emin olun. Blog için sektörel olarak en çok aranan kelimelerin bir listesini çıkarın. Kelime araştırması için Adwords Keyword Planner‘ı kullanabilirsiniz. Peki blogumdan para kazanabilir durumda olduğunu nasıl anlayacağım derseniz aşağıdaki maddeleri takip edin;

Bağlı kuruluş olarak komisyon kazanma. Burası, başkalarının ürün veya hizmetlerini sitenize yerleştirdiğiniz yerdir. Bu ürün veya hizmetlerin blogunuzla alakalı olduğundan emin olun. Örneğin, muhaseba sektörü hakkında bir blogunuz olduğunu düşünün içeriklerinizi sektörel anahtar kelimelerle donattığınız için sitenizi doğal olarak muhasebe sektöründeki insanlar ziyaret edecektir. Böylelikle ziyaretçiler sitenize girdiklerinde, sitenizde verilen reklama tıkladıkların sizde para kazanıyor olacaksınız.

Reklam satmak. Sitenizde reklam vererek gelir sağlamanın başka bir yolu ise  reklamverenlerin sitenizde reklam satın alması da yeterli olabilir. Sitenizin bilinirlilik oranına göre bu reklam ücretleri değişmektedir. Bu yüzden sitenizi oldukça kaliteli olarak optimize etmenizde fayda var.

Sponsorları bulun. Yine sitenizin bilinirlilik oranına bağlı olarak sitenize sponsorlar bulabilirsiniz. Ve sitenizi footer alanı kalıcı olacak şekilde sponsor markanın logosunu yerleştirebilirsiniz.

2)Uzmanlığınıza Dayalı Ürünler Geliştirmek ve Satmak

Belirli bir alanda deneyiminiz varsa ve bilgiliyseniz bunu geliştirip yaratıcı iş fikirleri oluşturabilirsiniz. Ve daha sonra günümüzde giderek yaygınlaşan internet dünyasında kendinize bu fikrinizle bir işletme açabilirsiniz. Ürününüzü veya hizmetinizi oluşturmak ve bunu pazarlamak belki zaman alabilir ve sizi biraz uğraştırabilir ama farkındalığınızı arttırdığınız sürece güzel gelirler elde edebilirsiniz.

3)Telif Hakkı Kazanın 

Yetenekli bir müzisyen, oyuncu ya da yazarsanız, o zaman işinizden telif hakkı kazanabilirsiniz.Başka bir deyişle, insanlar işinizi veya yaratıcı varlıklarınızı kullanmanız için size ödeme yapar.  Telif hakkı için patent firmalarından yardım alabilir. Bu konuda uzman bireylere danışabilirsiniz.Telif hakkın için daha fazla bilgi almak için tıklayınız :

4) Web Sitelerini Çevirin

Günümüzde çok yabancı sitelerden yararlanılmaktadır. Özellikle aynı konumda yer alan siteler içeriklerini farklılaştırmak için yabancı kaynaklardan faydalanmaya çalışıyor. Bu durumda özellikle çevirmenlere iş düşüyor. Herhangi bir blogun düzenli olarak çevirmenliğini yaparak çok fazla uğraşmadan gelir elde edebilirsiniz.

5) Fiziksel Ürün Satmak

Tıpkı bir blog gibi, fiziksel ürünlerde satarak pasif gelir elde etmenin bir kaç yolu vardır. Shopify gibi bir platform kullanarak kendi e-ticaret mağazanızı  başlatabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde bütçenizden. E-Ticaret en basit versiyonunu kullanarak ve dijital mecralarda aktif kalarak güzel gelirler elde edebilirsiniz.

6)Emlak Kiralamak

Airbnb sayesinde yazlığınızı kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Garajınızı, park alanınızı veya kullanılmayan ofis alanınızı da kiralayabilirsiniz. Bir reklam vermek dışında gerçekten hiçbir şey yapmadan güzel bir ek gelir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here