İş Fikirleri

0
593
İş Fikirleri

Tam zamanlı mesleğinizi ne kadar seviyor olursanız olun, doğru iş fikirlerini bulmak ve nihayetinde tamamen kendi performansınıza bağlı ve yeni iş fikri bulmak ve işi uygulamaya dökmek şu anda çalıştığınız işten ne kadar maaş alıyorsanız alın daha faydalı olacağı kesin.
Girişimcilik yolunu seçmek ve kendi iş fikriniz üzerinde çalışmak şüphesiz, 9-5’lik bir işi elinizde bulundurmaktan daha risklidir. Daha fazla fedakârlık gerektirir . Bununla birlikte, kendi patronunuz olmanızdan dolayı işinize daha çok vakit ayırabilir ve yol kat etmek için bir çok değişik ve geliştirici fikirler bulabilirsiniz. Ayrıca idealinize ne kadar çabuk ulaşmak istiyorsanız o kadar çalışmalı ve hedefinize emin adımlarla yürümelisiniz

Şimdi sizlerle 2018 yılının popüler iş fikirlerini paylaşacağız belki ilham kaynağı oluruz keyifli okumalar.

1. Grafik Tasarımı
Grafik tasarım grafik tasarımın temellerini kendi başınıza öğrenmeniz de nispeten kolaydır . Ama kendinizi kıza bir zamandan sonra belli bir aşamaya getirdikten sonra mini bir eğitim almanız grafik işinde başarılı olmanızı sağlayabilir. Neden grafik tasarım yeni bir iş fikri dediğinizi duyar gibiyim herkesinde farkında olduğu üzere artık teknoloji çağında yaşıyoruz. Günlük hayatımızın çoğunu teknolojik aletlerden yönetiyoruz. Durum böyle olunca piyasaya Grafik tasarımla ilgili bir dolu iş fikri çıktı. Mesela home ofis olarak evden sosyal medya yönetiminin inceliklerini öğrenerek belli bir fiyat karşılığı markalara görseller tasarlayıp sosyal medya yönetimi yapabilirsiniz. Ya da kurumlar için farklı metaryaller tasarlayıp satabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirirken giderek artan kullanımı kolay bir Adobe Illustrator ve Stencil ve Visme gibi daha kolay erişilebilir araçlardan yararlanabilirsiniz.

2. E-Kitap Yazarlığı
E-kitap yazarak zengin olabilirsiniz. Yeteneklerinizi,bilgilerinizi,deneyimlerinizi ve aklınıza her ne geliyorsa bütün bildiklerinizi e-kitaba dökebilir ve yayınlayabilirsiniz. Burada önemli olan hedef kitlenizi çok iyi görmek ve anlamak. Hedef kitlenize doğru önermeler yaparak kitaplarınızı oluşturabilir ve satmaya başlayabilrisiniz.

E-Kitap Yazarlığı

3. Online Eğitim
Kazanmak için becerilerinizi kullanmak,en iyi yan iş fikrini harekete geçirmek için yeterli olabilir. Bir konuda uzmansanız, muhtemelen sizin gibi bir alanda uzman olmak için ödeme yapmak isteyecek çevrim içi bir kitle var. Becerilerinizi, doğru ve ya yanlış deneyimlerinizi başkalarına, kariyerinizi veya işinizde elde ettiğiniz sonuçların nasıl elde edileceğini öğreten çevrim içi bir kursa dönüştürmek istiyorsanız ,Udemy online eğitim platformunu öneririz. Udemy’de bir çok kategoride ücretli eğitimler mevcut sizlerde eğitimci kimliğinizi konuşturarak burada ücretli eğitimler vererek güzel paralar kazanabilirsiniz.

Online Eğitim

4.Amazondan Satış Yapmak
Satma (veya satın al, sonra da sat) satın almak için ürünleriniz varsa, herkes Amazon’da mal satabilir. Yan iş fikri olarak çevrim içi olarak yeniden satışa sunulabilecek her türlü değerli şey var. Sizde kendi ilgi alanınıza göre bir ürün bulup amazon üzerinden dünyaya açılabilirsiniz.

Amazonda Satış Yapmak

5.Makale Yazarlığı
Web sitesi sahipleri son zamanlarda Google tarafından geliştirilen algoritmalara göre hareket etmekte. Bunun sebebi ne kadar çok içerik o kadar çok hit demek yani web sitesi trafik sayısını arttırmak demek. Bu sebeple özellikle makale yazarlarına çok ihtiyaç duyulmaktadır. Makalelerinizi kelime bazlı ücretlendirerek çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı

 

7. Çocuk Bakıcısı
Hayır, bebek bakıcılığı sadece gençler ve üniversite öğrencileri için değildir. Bu iş fikri hafta sonları için size çok iyi paralar kazandırabilir.

Çocuk Bakıcılığı

8. Emlak Müdürü
Mülklerini başkalarına kiralayan birini tanıyor musun? Belki mülklerini yöneten bir yardımcı kullanabilirler. Eğer öyleyse, bu yan iş fikri üzerine, kendinize çok az iş yükleyerek iyi bir miktar para kazanabilirsiniz. Kira kontratlarının toplanmasından, onarım ve iyileştirmelerin yönetilmesinden ve sadece acil durumlar için çağrıda bulunmanızdan sorumlu olacağınız için, programınız ile esnek olmaya istekli olacak. Ancak, bir emlak yöneticisi, yeterince büyük bir portföyü olan çoğu emlak yatırımcısı için şarttır, bu nedenle bu iş fikrine kesinlikle hak vardır.

Emlak Müdürü

9. Düğün Fotoğrafçısı
Eğer bir fotoraf makineniz varsa yada almak almak istiyorsanız tam zamanı olabilir. Artık çiftler geride güzel anılar bırakmak için dış çekimleri tercih ediyor. Küçük bir eğitim olarak kendinizi geliştirebilir. Ve sizde düğün fotoğrafçılığı yaparak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca günümüzde çekimler artık düğün fotoğraçılığı ile sınırlandırılmyor. Çok yeni ve güzel bir iş fikri olan özel gün fotoğrafçılığı içerisine bir çok konsept dahil olabilir. Mesela yeni doğan bebek fotoğrafçılığı, babyshower, bridal shower, bekarlığa veda gibi düzenlenen bir çok konseptte fotoğraçılık yaparak hemde eğlenerek harika paralar kazanabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçısı

10. WordPress Sitesi Danışmanlığı
Günümüzde büyüklü küçüklü bir çok firma web site tabanını wordpress ile oluşturuyor. Haliyle anlamlandıramadıkları sorunlar oluyor ve mutlaka dışardan destek alıyorlar. Sizde wordpress’e hakimseniz bionluk gibi frelancer çalışanların olduğu platformlarda wordpress sitesi danışmanlığı adlı bir konu açabilirsiniz. Emin olun çok talep görecektir.

Wordpress Danışmanlığı

11. Catering Hizmetleri
Eğer yemek yapmayı çok seviyorsanız ve gerçekten el lezzetiniz çok iyiyse. Tam size göre bir iş fikri bulmuş olabiliriz. İnsanların özel günleri için catering hizmeti verin. Böylelikle çok iyi paralar kazanabilir ve küçük adımlarla ilerlediğiniz bu işe büyük adımlarla devam ederbilirsiniz.

Catering Hizmeti

12. Patent Alma
Kendi fikirlerinizle geliştirdiğiniz bir iş fikriniz varsa patent alma hakkında acele edin. Sektör hakkında gerekli analizleri yaptıktan sonra uygulamaya koyulabilirsiniz.

Patent Alma

14. Youtube Kanalı Açın
Bir youtube kanalı açmak için artık geç diye düşünüyorsanız yanılıyorsanız. Kendi ilgi ve alakanıza bağlı bir kanal açabilir ve abonelerinizi, izlenme oranlarınızı belli orana çıkarttıktan sonra Youtube reklamlarında iyi paralar kazanabilirsiniz.

Youtube Kanalı Açmak

15. Stok Fotoğrafçı
Gülen ailelerin fotoğraflarını çekmek veya baloncukları üfleyen çocuklara bakmaktan hoşlanıyorsanız , hisse senedi çeken bir fotoğrafçı olmayı ve resimlerinizi Unsplash , ShutterStock ve iStockPhoto gibi bir stok fotoğraf şirketine yan iş fikri olarak satmayı düşünün. Birisi gönderdiğiniz bir resmi lisansladığı her defasında telif ücreti alırsınız. Gerçekten başarılı olmak için, portföyünüzü sergilemek ve daha yüksek ücretli özel kurumsal işler elde etmeye başlamak için kendi fotoğraf web sitenizi oluşturun.

Stok Fotoğrafçılığı

Şimdilik bizim önereceğimiz iş fikirlerinin sonuna geldik. Mutlu olacağınız bir işi yapmak öncelikle kendizi iyi hissettirebilir ve daha başarılı olabilirsiniz. Bizim size tavsiyeniz kafanıza koyduğunuz bir iş fikri varsa sektörle ilgili gerekli analizleri yapın ve çok geç olmadan yola koyulun.
Yeni iş fikirleri serimizin devamı gelecektir takipte kalın !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here