Takip Edin

Girişim

İnternetten Para Kazanma Yolları

Yayınlanma tarihi

-

İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma

Günümüzde teknoloji geliştikçe bir çok ara meslekde ortaya çıkıyor. Mesela internetin gelişimi bir çok farklı mesleği beraberinde getirmiştir.Bu durum doğal olarak İnternetten para kazanma yollarını oluşturdu. Birçok farklı girişimcilik fikirleri ile internetten kısa zamanda kolayca para kazanabilirsiniz. Önemli olan sabır,azim ve başarma isteğinizdir. Hayatınızda gerçekleştireceğiniz girişim size yepyeni bir inovasyon penceresi açacaktır. İnternetten para kazanmak sizi kemdi işinizin patronu haline getirecektir.

Bir iş kurmayı ve kendi işinizin sahibi olmayı her zaman düşündünüz. Kafanızda sayısız internetten para kazanma yollarını gözden geçirdiniz ve işinizden çıkıp internetten para kazanabilirseniz hayatınızın nasıl olacağını hayal ettiniz.Dünyayı kolaylıkla gezebilir, kendiniz ve aileniz için rahat bir yaşam tarzı yaratabilir ve finansal özgürlüğe kavuşabilirsiniz. Sonunda 9-5 yaşam tarzının kısıtlamalarından kaçabilir ve zamanınıza tamamen sahip olabilirsiniz.

Şimdi arkanıza yaslanın ve iyice düşünün 2018 yılını avantaja çevirmek için geç değil!

Size, 2018’in internetten işinize başlamanız ve para kazanmanız için gereken yıl olduğunu söylemek buradayım. Her zamankinden daha fazla fırsat var ve bu avantajdan yararlanmalısınız!

Başlamanıza yardımcı olmak için 6  internetten iş fikrini belirledim. Bunları okuyun, hangi alanla bağlantı kurduğunuza bakın ve araştırmanızı yapmaya başlayın.

Sonra bir tane ile başlayın, işte bu kadar basit!

1. İnternetten Para Kazanma : Bir Blog Açın

Blogları eskiden tuttuğumuz günlük defterlerimizin bir dijital hali olarak düşünebiliriz. Özellikle günümüzde bu günlükleri dijitale taşınmasındaki en büyük katkı internetin gelişmesiyle gerçekleşmiştir. İnsanlar artık aklındaki her soruyu internet yoluyla cevaplandırıyorlar. Bu durum farklı alanlarla ilgili blogların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Sizlerde ilgilendiğiniz bir alanla ilgili blog açarak ilerleyen dönemlerde blogunuzda reklamlar yayınlayarak internetten para kazanma yollarından birini keşfedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kişisel Markalaşma

İnternetten blog yoluyla para kazanacaksanız biraz sabır ve çalışma gerekmektedir. Bir blog oluşturmanın bütün unsurlarını başlı başına yerine getirebilirseniz. Çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Ayrıca blog yazarak ayda 50 Bin Dolar kazanan bloggerlar olduğunu biliyor muydunuz !

İlk blogunuza başlamanıza yardımcı olacak bazı kaynaklar:
https://websitesetup.org/customize-wordpress-101/
https://websitesetup.org/how-to-sign-up-with-bluehost/
https://websitesetup.org/increase-website-traffic/

2.İnternetten Para Kazanma : Affiliate Marketing

Bağlı olduğunuz bir kuruluşun ürünlerini internet yoluyla tanıtarak komisyon kazanma sürecidir.

Affiliate Marketing ile para kazanmanın iki ana yolu vardır:

• Bilgi ürünleri : Ebooks, üyelik siteleri, video dizileri, vb. Gibi ürünleri tanıtmak ve bu tür bağlı kuruluşlar pazarlama, size komisyonda% 50’ye kadar veya daha fazla para kazandırabilir, ve tanıtımı yapılacak ürünleri bulmak kolaydır.
• Amazon ortakları. Birçok affiliate markating yapan pazarlamacılar, Amazon ile başarıya sahiptir. Aralarından seçim yapabileceğiniz milyonlarca ürün var ve oldukça kârlı olabilir. Daha fazla bilgi için Amazon Associates Programına göz atabilirsiniz .

Ayrıca Amazon Türkiye sitesi için buraya tıklayabilirsiniz: https://www.amazon.com.tr/

Hızlı not: affiliate markating’e başlamadan önce, en azından SEO ve metin yazarlığı ile ilgili temel bilgilere sahip olmanız size yardımcı olabilir. SEO hakkında https://www.seohocasi.com/ bu siteden detaylı bilgi öğrenebilirsiniz.

3.İnternetten Para Kazanma : E-Ticaret Sitesi Kurma

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri, bir e-ticaret mağazası kurmaktır.E-ticaret yolu ile, birçok pazarda, herhangi bir internet pazarlama deneyimi olan veya olmayan eski okul işadamlarına karşı rekabet edeceksiniz. Birçoğunda, gelişmek için çok fazla yer bırakan glitchy, güncel olmayan web siteleri var ve onların eksikliklerinden faydalanabilirsiniz. Hala hiçbir şekilde kolay değil. Zorlu çalışma gerektirir ve yüz binlerce e-ticaret web sitesi ve çevrimiçi mağaza arasında öne çıkmanız gerekir. Ancak benzersiz bir niş doldurup doğru pazarlama tekniklerini uygulayarak, e-ticaret mağazanızı karlı bir başarıya dönüştürebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Müşteri Kazanmak İçin 5 Etkili Marka Stratejisi

E-ticaret mağazanıza başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

• Karlı bir pazar bulun. Bazı fikirleri beyin fırtınası yapın, anahtar kelime araştırması yapın ve olabildiğince spesifik olmaya çalışın. Örneğin, sörf tahtaları satmak için büyük olasılıkla bir çok rekabet var. Ancak, sörf raflarına kadar daraltırsanız, piyasada daha iyi bir şansa sahip olabilirsiniz.
• Kendinize “Ürün pahalı mı?” Diye soruyor. Üretim, dağıtım, yeniden satış vb. İle ilgili maliyetler var. Ürününüz pahalı değilse (en az 50 ABD doları veya daha fazla), sattığınız zamana kadar kar kalmamış olabilir. ürün.
• Kendinize şu soruyu sorun: “Ürün bir büyüme pazarında mı?” Pazarınız zaten zirveyi geçtiyse (VCR pazarı) ve aşağıya doğru eğimliyse, muhtemelen dahil olmak istemezsiniz. Bunun yerine, en çok kar ve büyüme potansiyeline sahip olacağınız bir sektöre girmek istiyorsunuz.
• Shopify mağazası oluşturmayı düşünün. Shopify, e-ticaret için oluşturulmuş bir sistemdir. Bazı temel web bilgisiyle, düşük maliyetli bir yatırımla ve kodlama gerektirmeden çok hızlı bir şekilde iyi görünümlü bir mağaza kurabilirsiniz. Shopify’ın 30 günlük ücretsiz bir deneme sürümü de vardır, bu yüzden bir kuruş ödemeden işe başlayabilirsiniz.

4.İnternetten Para Kazanma : İnternetten Ürün veya Kurs Oluşturun

İnternetten bir ürün veya ders oluşturmak. Aslında bir kitap e-kitap yazmaya benzer. Uzmanlık alanınızı internet yoluyla başaklarına öğretirsiniz.
İnternetten kurs vermek için belirli kaynaklar vardır ama bu aralar en iyisi https://www.udemy.com/ platformudur.

5 .İnternetten Para Kazanma : YouTuber ol

Videolar giderek daha popüler hale geliyor. Instagram ve Snapchat Hikayelerinden Facebook’a Canlı video, videolar sadece büyümeye devam edecek. Eğer kameranın arkasında olmanın düşüncesini her zaman sevmiş olsaydınız, şimdi bir avantaj elde edebileceğiniz zamandır.İster bir vlog oluşturup ister reklam kitlenize reklam gelirleri / satış ürünleri olsun ya da web sitenize daha fazla trafik çekmek için bir YouTube kanalı oluşturun – 2018, başlamak için harika bir zaman. YouTube videoları, yalnızca daha iyi öyküler anlatmanıza ve kitlenize daha değerli içerikler sunmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda karlı konuşma fırsatları elde etmenize de yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Her Başarılı Girişim Planının 5 Özelliği

En iyi yanı, dışarı çıkıp pahalı bir fotoğraf makinesi almanıza bile gerek yok – kaliteli bir kamera lensi olan bir akıllı telefonunuz olduğu sürece, ilk videonuzu hemen çekmeye başlayabilirsiniz!

6.İnternetten Para Kazanma : SEO Öğrenin

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google gibi arama motorlarında belirli “arama terimleri” için daha üst sıralarda yer alabilmeniz için bir web sitesi almayı ifade eder. Bir web sitesi daha üst sırada yer aldığında, daha alakalı trafik alır ve daha fazla gelir elde edebilir.Bu, internet pazarlama dünyasında oldukça değerli bir başka yetenek. Bu söylendiği gibi, biraz zor olabilir çünkü Google daima algoritmalarını değiştiriyor. Bununla birlikte, bazı arama değişme kuralları. Her zaman yeni stratejileri öğrenmek ve test etmek için öncü olmak zorundasınız. SEO konusunda uzmanlaşabiliyorsanız, şirketler her zaman yardımlarınız için size ödeme yapmaya istekli olacaklardır.

Devamını oku
1 Yorum

1 Yorum

 1. Pingback: Başarılı Girişimcinin 7 Özelliği | İNOVASYONLAR

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Girişim

Özgün Marka İsmi Bulmanın 3 Yolu

Yayınlanma tarihi

-

Özgün Marka İsmi Belirleme

Özgün Marka İsmi Bulmanın 3 Yolu

İşletmenize uygun özgün marka ismi bulmak için size sunacağımız 3 yolu deneyin.

Bir şirket için harika bir fikrin var. İş planını oluşturdun. Şimdi zor kısmı geliyor. Fakat aklında hala yapacağın iş fikrini yansına bir marka adı yok. Ortaklarınızla uzun beyin fırtınası seansları yapabilirsiniz. Ya da ilham perinize rastlamayı bekleyebilirsiniz. Açıkcası işletmeniz için mükemmel bir isim oluşturmak için doğru bir yol yoktur. Belki benim hikayemden bir şeyler senin için bir fikir ortaya çıkarır.

1. Marka Tescilinin Önemi

Çoğu yapılan hatalardan yola çıkarak itiraf etmek gerekirse işletme sahipleri marka adının önemini çok sonradan anlıyorlar. İş fikrini çok beğendin ve sektörde niş bir alanı doldurduğuna inanıyorsan fakat unuttuğun önemli bir faktör var. Ya aynı sektörde sizin işletmenize benzer bir işletme aynı marka adıyla yola çıktıysa. Üstelik marka bilinirliliğinizde varsa bu sizin açınızdan hiç sağlıklı bir durum olmayabilir. Bütün bilinirliliğinizin yok olmasıyla birlikte marka tescil işleminizi geciktirerek markanızın bütün yasal haklarını rakibinize kaptırmak zorunda kalacaksınız.
En yakın örnek olarak herkesin mutlaka dinlemiş olduğu sosyal medya aracılığı ile fenomen olan Reynmen’in yaşadığı marka tescil şoku. Reynmen adıyla ünlenen youtuber’un adı maalesef başkası tarafından tescillendi. Ünlü YouTuber Yusuf Aktaş’ın takma adı ‘Reynmen’in kullanım hakkı, Ömer Duvaklı isimli kişi tarafından tescillendi. Bu durum sonrasında Aktaş, ‘R Reynmen’ markasını tescil etmek durumunda kaldı. Böylelikle marka tescil hakkını kaçırarak kendine özgün ürettiği, marka niteliği taşıyacak olan adını rakibine kaptırmış oldu.
Bu bakımdan marka oluşturmaktan daha önemli bir adım varsa oda marka tescilidir. O yüzden ilk adım olarak marka tescilinin öneminden sizlere bahsetmek istedik.

2. Marka İsminizin Çağrışımlarını Düşünün

İş fikrinizi yansıtan bir marka adı buldunuz. Ve bu marka adının marka tescilini alarak kullanmaya başladınız. Fakat belirlediğiniz marka adının çağırımlarını düşündünüz mü? Yada başka dillerde ne anlama geldiğini araştırdınız mı?
Mesela akıllıca adlandırılmış çok sayıda şirket var mesela selpak, orkid, uhu, pimapen, cif gibi bilinen marka adlarının ürün adına dönüşmesinin en bariz örneklerindendir. Bu markalar hangi ülkede satışa çıkarılırsa çıkarılsın bu şekilde bilinir ve yanlış anlaşılmaya çağrışımlara yol açmadığı için marka imajına zarar vermez.

İlginizi Çekebilir:  Müşteri Kazanmak İçin 5 Etkili Marka Stratejisi

3.Marka Okunurluluğu ve Yazılışı

Belirlediğiniz marka adı okunurluluğu ve yazılışı oldukça önemli bir husustur. Kolay okunabilir bir marka hem akılda kalıcı olur ve farkındalık yaratır.

Devamını oku

Girişim

5 Adımda İş Planı Rehberi

Yayınlanma tarihi

-

Her işletmenin yazılı bir iş planı olması gerekir. Yön vermek veya yatırımcı çekmek olsun, kuruluşunuz için başarılı  bir iş planı çok önemlidir. Fakat bir başarılı bir iş planını nasıl oluşturacaksınız

İş planının aşağıdaki maddeleri içermesini öneririz:

Yönetici özeti – işletmenizin anlık görüntüsü
Şirket tanımı – ne yaptığınızı açıklar
Pazar analizi – endüstriniz, pazarınız ve rakipleriniz hakkında araştırma yapın
Organizasyon ve yönetim – iş ve yönetim yapınız
Servis veya ürün – sunduğunuz ürünler veya hizmetler
Pazarlama ve satış – işinizi ve satış stratejinizi nasıl pazarlayacaksınız
Fon talebi – gelecek 3 ila 5 yıl için ne kadar paraya ihtiyacınız olacak
Finansal tahminler – bilançolar gibi arz bilgileri
Ek – özgeçmiş ve izinleri içeren isteğe bağlı bir bölüm

Ancak, başlamanız zor olabilir.  işte size yardımcı olabilecek mükemmel bir iş planı yazmak için yedi adım .

1. Araştırma, araştırma, araştırma.

Ürününüzü, pazarınızı ve hedef uzmanlığınızı araştırın ve analiz edin. Mükemmel planı yazmak için şirketinizi, ürününüzü, rekabetinizi ve pazarınızı yakından tanımanız gerekir. Başka bir deyişle, işinizle ve girdiğiniz endüstriyle ilgili her şeyi bilmek sizin sorumluluğunuzdadır. Endüstriniz hakkında bulabileceğiniz her şeyi okuyun ve hedef kitlenizle bağ kurun.

2. Planınızın amacını belirleyin.

Tarafınızdan tanımlanan bir iş planı, işin doğası, satış ve pazarlama stratejisini ve finansal altyapıya anlatan ve yansıtılan bir kâr-zarar raporu içeren yazılı belgedir. Hedef kitlenizi çekmek istiyorsanız, planınızın farklı bir amacı olacaktır ve onları hedefleyen bir plan yazmanız gerekir, böylece mümkün olduğu kadar açık ve özlü olması gerekir. Planınızı tanımlarken, bu hedefleri kişisel olarak da tanımladığınızdan emin olun.

3. Bir şirket profili oluşturun.

Şirket profiliniz, kuruluşunuzun geçmişini, hangi ürünleri veya hizmetleri sunduğunuzu, hedef pazarınızı ve izleyicilerinizi, kaynaklarınızı, bir sorunu nasıl çözeceğinizi ve işinizi benzersiz kılan şeyleri içerir. Şirket profilini hazırladığınızda, bunu hakkında sayfanıza koydum .

İlginizi Çekebilir:  İş Fikirleri

Şirket profilleri genellikle şirketin resmi web sitesinde bulunur ve olası müşterileri ve yetenekleri çekmek için kullanılır. Ancak, profiliniz, şirketinizi iş planınızda tanımlamak için kullanılabilir. İş planınızın sadece temel bir bileşeni değil; Aynı zamanda planın ilk yazılı bölümlerinden biridir.

4. Stratejik bir pazarlama planını hazırlayın.

Harika bir iş planı her zaman stratejik ve agresif bir pazarlama planı içerecektir. Bu genellikle aşağıdaki gibi pazarlama hedeflerine ulaşılmasını içerir:

 • Yeni ürünlerin tanıtılması
 • Mevcut ürünler için pazarın genişletilmesi veya yeniden kazanılması
 • Şirket için yeni bölgeler girme
 • Belirli bir ürün, pazar veya fiyat aralığında satışları artırmak. Bu iş nereden gelecek? Açık ol.
 • Bir ürünün diğerine çapraz satılması (veya paketlenmesi)
 • İstenilen müşterilerle uzun vadeli sözleşmelere girmek
 • Satış rakamlarını düşürmeden fiyatları yükseltmek
 • Bir ürünün rafine edilmesi
 • İçerik pazarlama stratejisine sahip olmak
 • İmalat / ürün teslimatını arttırmak

5. Neden umursadığını açıkla.

Planınızı bir yatırımcı, müşteri veya ekip üyesiyle paylaşıyor olsanız da, planınızın tutkulu ve özverili olduğunuzu göstermesi ve işinizi ve planınızı gerçekten umursamanız gerekir. Öğrendiğiniz hataları tartışabilir, çözmeyi umduğunuz sorunları listeleyebilir, değerlerinizi tanımlayabilir ve sizi rakiplerden ayıran şeyleri belirleyebilirsiniz.

İşletmenize neden önem verdiğinizi açıklayarak, kuruluşunuzun ilerleyişini destekleyebilmeleri için başkalarıyla duygusal bir bağ kurmalısınız.

Devamını oku

Girişim

Marka Koruma

Yayınlanma tarihi

-

Marka Koruma

Marka Adınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?

Başka bir işletme tarafından marka adınızın çalınmasını istemiyorsanız. Nasıl koruyacağınızı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

İşletmeniz için benzersiz bir marka adı  bulmak için ciddi bir zaman ve çaba harcadınız ve onu korumak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olmak istiyorsunuz. Fakat bunun için atmanız gereken yasal adımlar var mı?

Kesinlikle. belirlediğiniz marka adını kullanan ilk işletmeyseniz marka adınızı başkasının kullanmaması için marka tescil işlemi yaparak markanızı korumay alabilirsiniz.Bir işletme adını başkaları tarafından kullanılmasını önlemenin doğru yolu, marka tescil işlemi yapmaktır. Bu durumda markanız bütün yasak haklarıyla size ait durumda olacaktır.

Genel olarak, işletme adınızı markalaştırmak için atmanız gereken adımlar şunlardır:

Öncelikle seçtiğiniz marka adına benzer başka bir marka adı olup olmadığını araştırın. Aksi takdirde başvurunuz detaylı bir şekilde incelendiğinde benzer bir marka adı bulunduğunda başvurunuz reddedilecektir. Bu durumda hem zamanınızdan hemde paranızdan kayıp yaşayacaksınız.

Daha sonra marka tescil işlemi aşağıdaki adımlarla gerçekleşmektedir;

 • Markanın başvuru süreci,
 • TürkPatent Uzmanları tarafından şekli inceleme,
 • Başvurunun mutlak ret nedenleri çerçevesinde değerlendirilmesi,
 • Karara ve/veya Yayıma İtiraz,
 • Üçüncü kişilerin görüş ve itirazlarının değerlendirilmesi,
 • Başvurunun tescil kararının çıkması,
 • Marka tescil harcının yatırılması ve belgenin düzenlenmesi aşamalarından oluşmaktadır.

Adınızı bir mağaza tabelasına veya çalışanların tişörtlerine koymak, marka adınızın başkaları tarafından kullanılmasını önlemek için yeterli değildir. İşletmenizin adı benzersizse ve bir başkası tarafından kullanılmamış veya kaydedilmemişse, tescilli marka yasaları kapsamında korunma hakkına sahip olabilir. Adınızı korumak için herhangi bir adım atmadıysanız, şimdi başlama zamanı.

Marka tescili hakkında daha fazla bilgi almak için : www.eforpatent.com.tr adresini ziyaret ederek alanında uzman çalışanlara danışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Alışkanlık ve 21 Gün Kuralı
Devamını oku

Trending