Takip Edin

Girişim

İnternetten Para Kazanma Yolları

Yayınlanma tarihi

-

İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma

Günümüzde teknoloji geliştikçe bir çok ara meslekde ortaya çıkıyor. Mesela internetin gelişimi bir çok farklı mesleği beraberinde getirmiştir.Bu durum doğal olarak İnternetten para kazanma yollarını oluşturdu. Birçok farklı girişimcilik fikirleri ile internetten kısa zamanda kolayca para kazanabilirsiniz. Önemli olan sabır,azim ve başarma isteğinizdir. Hayatınızda gerçekleştireceğiniz girişim size yepyeni bir inovasyon penceresi açacaktır. İnternetten para kazanmak sizi kemdi işinizin patronu haline getirecektir.

Bir iş kurmayı ve kendi işinizin sahibi olmayı her zaman düşündünüz. Kafanızda sayısız internetten para kazanma yollarını gözden geçirdiniz ve işinizden çıkıp internetten para kazanabilirseniz hayatınızın nasıl olacağını hayal ettiniz.Dünyayı kolaylıkla gezebilir, kendiniz ve aileniz için rahat bir yaşam tarzı yaratabilir ve finansal özgürlüğe kavuşabilirsiniz. Sonunda 9-5 yaşam tarzının kısıtlamalarından kaçabilir ve zamanınıza tamamen sahip olabilirsiniz.

Şimdi arkanıza yaslanın ve iyice düşünün 2018 yılını avantaja çevirmek için geç değil!

Size, 2018’in internetten işinize başlamanız ve para kazanmanız için gereken yıl olduğunu söylemek buradayım. Her zamankinden daha fazla fırsat var ve bu avantajdan yararlanmalısınız!

Başlamanıza yardımcı olmak için 6  internetten iş fikrini belirledim. Bunları okuyun, hangi alanla bağlantı kurduğunuza bakın ve araştırmanızı yapmaya başlayın.

Sonra bir tane ile başlayın, işte bu kadar basit!

1. İnternetten Para Kazanma : Bir Blog Açın

Blogları eskiden tuttuğumuz günlük defterlerimizin bir dijital hali olarak düşünebiliriz. Özellikle günümüzde bu günlükleri dijitale taşınmasındaki en büyük katkı internetin gelişmesiyle gerçekleşmiştir. İnsanlar artık aklındaki her soruyu internet yoluyla cevaplandırıyorlar. Bu durum farklı alanlarla ilgili blogların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Sizlerde ilgilendiğiniz bir alanla ilgili blog açarak ilerleyen dönemlerde blogunuzda reklamlar yayınlayarak internetten para kazanma yollarından birini keşfedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Her Girişimcinin İzlemesi Gereken 10 Film Önerisi

İnternetten blog yoluyla para kazanacaksanız biraz sabır ve çalışma gerekmektedir. Bir blog oluşturmanın bütün unsurlarını başlı başına yerine getirebilirseniz. Çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Ayrıca blog yazarak ayda 50 Bin Dolar kazanan bloggerlar olduğunu biliyor muydunuz !

İlk blogunuza başlamanıza yardımcı olacak bazı kaynaklar:
https://websitesetup.org/customize-wordpress-101/
https://websitesetup.org/how-to-sign-up-with-bluehost/
https://websitesetup.org/increase-website-traffic/

2.İnternetten Para Kazanma : Affiliate Marketing

Bağlı olduğunuz bir kuruluşun ürünlerini internet yoluyla tanıtarak komisyon kazanma sürecidir.

Affiliate Marketing ile para kazanmanın iki ana yolu vardır:

• Bilgi ürünleri : Ebooks, üyelik siteleri, video dizileri, vb. Gibi ürünleri tanıtmak ve bu tür bağlı kuruluşlar pazarlama, size komisyonda% 50’ye kadar veya daha fazla para kazandırabilir, ve tanıtımı yapılacak ürünleri bulmak kolaydır.
• Amazon ortakları. Birçok affiliate markating yapan pazarlamacılar, Amazon ile başarıya sahiptir. Aralarından seçim yapabileceğiniz milyonlarca ürün var ve oldukça kârlı olabilir. Daha fazla bilgi için Amazon Associates Programına göz atabilirsiniz .

Ayrıca Amazon Türkiye sitesi için buraya tıklayabilirsiniz: https://www.amazon.com.tr/

Hızlı not: affiliate markating’e başlamadan önce, en azından SEO ve metin yazarlığı ile ilgili temel bilgilere sahip olmanız size yardımcı olabilir. SEO hakkında https://www.seohocasi.com/ bu siteden detaylı bilgi öğrenebilirsiniz.

3.İnternetten Para Kazanma : E-Ticaret Sitesi Kurma

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri, bir e-ticaret mağazası kurmaktır.E-ticaret yolu ile, birçok pazarda, herhangi bir internet pazarlama deneyimi olan veya olmayan eski okul işadamlarına karşı rekabet edeceksiniz. Birçoğunda, gelişmek için çok fazla yer bırakan glitchy, güncel olmayan web siteleri var ve onların eksikliklerinden faydalanabilirsiniz. Hala hiçbir şekilde kolay değil. Zorlu çalışma gerektirir ve yüz binlerce e-ticaret web sitesi ve çevrimiçi mağaza arasında öne çıkmanız gerekir. Ancak benzersiz bir niş doldurup doğru pazarlama tekniklerini uygulayarak, e-ticaret mağazanızı karlı bir başarıya dönüştürebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Başarılı Girişimci Örnekleri ve Hayat Hikayeleri

E-ticaret mağazanıza başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

• Karlı bir pazar bulun. Bazı fikirleri beyin fırtınası yapın, anahtar kelime araştırması yapın ve olabildiğince spesifik olmaya çalışın. Örneğin, sörf tahtaları satmak için büyük olasılıkla bir çok rekabet var. Ancak, sörf raflarına kadar daraltırsanız, piyasada daha iyi bir şansa sahip olabilirsiniz.
• Kendinize “Ürün pahalı mı?” Diye soruyor. Üretim, dağıtım, yeniden satış vb. İle ilgili maliyetler var. Ürününüz pahalı değilse (en az 50 ABD doları veya daha fazla), sattığınız zamana kadar kar kalmamış olabilir. ürün.
• Kendinize şu soruyu sorun: “Ürün bir büyüme pazarında mı?” Pazarınız zaten zirveyi geçtiyse (VCR pazarı) ve aşağıya doğru eğimliyse, muhtemelen dahil olmak istemezsiniz. Bunun yerine, en çok kar ve büyüme potansiyeline sahip olacağınız bir sektöre girmek istiyorsunuz.
• Shopify mağazası oluşturmayı düşünün. Shopify, e-ticaret için oluşturulmuş bir sistemdir. Bazı temel web bilgisiyle, düşük maliyetli bir yatırımla ve kodlama gerektirmeden çok hızlı bir şekilde iyi görünümlü bir mağaza kurabilirsiniz. Shopify’ın 30 günlük ücretsiz bir deneme sürümü de vardır, bu yüzden bir kuruş ödemeden işe başlayabilirsiniz.

4.İnternetten Para Kazanma : İnternetten Ürün veya Kurs Oluşturun

İnternetten bir ürün veya ders oluşturmak. Aslında bir kitap e-kitap yazmaya benzer. Uzmanlık alanınızı internet yoluyla başaklarına öğretirsiniz.
İnternetten kurs vermek için belirli kaynaklar vardır ama bu aralar en iyisi https://www.udemy.com/ platformudur.

5 .İnternetten Para Kazanma : YouTuber ol

Videolar giderek daha popüler hale geliyor. Instagram ve Snapchat Hikayelerinden Facebook’a Canlı video, videolar sadece büyümeye devam edecek. Eğer kameranın arkasında olmanın düşüncesini her zaman sevmiş olsaydınız, şimdi bir avantaj elde edebileceğiniz zamandır.İster bir vlog oluşturup ister reklam kitlenize reklam gelirleri / satış ürünleri olsun ya da web sitenize daha fazla trafik çekmek için bir YouTube kanalı oluşturun – 2018, başlamak için harika bir zaman. YouTube videoları, yalnızca daha iyi öyküler anlatmanıza ve kitlenize daha değerli içerikler sunmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda karlı konuşma fırsatları elde etmenize de yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Her Başarılı Girişim Planının 5 Özelliği

En iyi yanı, dışarı çıkıp pahalı bir fotoğraf makinesi almanıza bile gerek yok – kaliteli bir kamera lensi olan bir akıllı telefonunuz olduğu sürece, ilk videonuzu hemen çekmeye başlayabilirsiniz!

6.İnternetten Para Kazanma : SEO Öğrenin

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google gibi arama motorlarında belirli “arama terimleri” için daha üst sıralarda yer alabilmeniz için bir web sitesi almayı ifade eder. Bir web sitesi daha üst sırada yer aldığında, daha alakalı trafik alır ve daha fazla gelir elde edebilir.Bu, internet pazarlama dünyasında oldukça değerli bir başka yetenek. Bu söylendiği gibi, biraz zor olabilir çünkü Google daima algoritmalarını değiştiriyor. Bununla birlikte, bazı arama değişme kuralları. Her zaman yeni stratejileri öğrenmek ve test etmek için öncü olmak zorundasınız. SEO konusunda uzmanlaşabiliyorsanız, şirketler her zaman yardımlarınız için size ödeme yapmaya istekli olacaklardır.

Devamını oku
1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Başarılı Girişimcinin 7 Özelliği | İNOVASYONLAR

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Girişim

Elektrikli Otomobiller için Powerbank Üretimi

Yayınlanma tarihi

-

Elektrikli Otomobiller için Powerbank Üretimi

Gelecekte taşıtların hemen hemen hepsinin elektrikli olacağına göre, Powerbank’lerin de üretilmesi kaçınılmaz bir durumdu. Fransa merkezli EP Tender girişimi bu konuya el attı ve elektrikli otomobillerin en büyük sorunu olan menzil ve pil konusu ile ilgili çözüm sundu.

Her geçen gün otomotiv dünyasının geleceği olarak görülen elektrikli otomobiller üzerine çözümler üreten girişimler karşımıza çıkıyor. Bugün karşımıza çıkan Fransa merkezli EP Tender girişimi ise elektrikli otomobillerin en büyük sorunu olan menzil ve pil mevzusu ile ilgili çözüm üretiyor.

Oldukça sıradan bir çözüm sunan EP Tender, temelde elektrikli otomobilleri için bir nevi Powerbank üretiyor diyebiliriz. Otomobilinizin arkasına bağlayabileceğiniz içinde pil olan küçük karavanlar üreten EP Tender, bu sayede menzilinizi artırmanıza olanak sağlıyor.

Söz mevzusu pil karavanlarını kiralamayı hedefleyen EP Tender, karavan başına 37 dolarlık bir kiralama ücreti talep edecek. Otomobilinizin pili bittiğinde devreye girecek olan pil karavanları otomobiline fazladan 60 kilowatt saatlik bir pil gücü sunacak. Şimdiden gelecekteki hedeflerini planlayan EP Tender, 2024 senesinde kara geçmeyi ve 60 bin kullanıcıya erişmeyi planlıyor.

Yapılan her icat, inovasyon beraberinde bunların koruma ve tescil işlemlerini de zorunlu kılmaktadır.  İcat, inovasyon ve ürün geliştirmeleri korumak için, Patent, Marka Tescili, Tasarım Tescili ve Faydalı Model Tescili gibi işlemlere başvurulması gerekmektedir. Tabi Tescil işlemlerinden önce Marka Sorgulama veya Patent Sorgulama yapılarak uygunluk durumu araştırmalı ve deneyimli vekillerden destek alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  İKEA Başarı Hikayesi
Devamını oku

Girişim

Türkiye’nin Otomobili TOGG Hakkında Herşey

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından gerçekleştirilen proje ile 2022 yılında seri üretime başlanacak olan yerli otomobilimiz TOGG, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla birlikte Gebze’de yer alan Bilişim Vadisi’nde büyük bir törenle tanıtıldı. Törene Cumhurbaşkanı ile birlikte TOGG projesi hissedarları, Cumhurbaşkanlığı Kabine üyeleri, TOBB başkanı ve yardımcıları, iş dünyası temsilcileri, otomotiv endüstrisi, medya temsilcileri ve TOGG çalışanlarının da yer aldığı 2 bin kişilik davetli katıldı.

27 Aralık 2019 günü “Yeniliğe Yolculuk Buluşması” programında lansmanı yapılan yerli otomobilimiz TOGG, Türkiye’nin ekonomisi ve üretim stratejisi bakımından büyük bir adım olarak görülmekte. Geleneksel ve Yeni Medya’da büyük yankı uyandıran, teknolojisi ve tasarımı oldukça beğenilen TOGG’un tanıtımı canlı yayınla televizyona verilirken, sosyal medyada da #TOGG, #TürkiyeninOtomobili, #DoğumYeriİstanbul #YeniliğeYolculuk hastagleri ve görselleri ile günün en çok paylaşılan ve beğeni alan gönderisi oldu.

Yerli Otomobil TOGG’un Özellikleri

Yerli otomobilin en önemli özellikleri arasında segmentinin en uzun aks mesafesine sahip olması bulunmakta. Yeni nesil “Elektrikli Otomobil” olarak üretilen TOGG, 30 dakikanın altında hızlı şarjı ile %80 doluluk oranına ulaşabilecek kapasiteye sahip. Elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ km menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı kalarak güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

Yeni nesil gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan TOGG, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Otomobilin önemli özellikleri arasında araç menziline %20’ye kadar katkı sağlayan geri kazanımlı frenleme de bulunmakta. (AA)

Yeni nesil akıllı teknolojiler ile donatılmış olan yerli otomobil, bir otomobilden daha fazlasına sahip olup kullanıcılarına adeta bir yaşam alanı sunmakta. Altyapısı sayesinde sürekli internetin içinde olacak olan TOGG, internet bağlantısı için farklı bir cihaza ihtiyaç duymayacak. Bu özelliği ile yerli otomobil, akıllı şehir alt yapısı, elektrik şebekesi, cihazlar ve tüm akıllı yapılar ile iletişim halinde olarak hayatın pek çok alanında adeta kullanıcısının yerine düşünen bir asistan görevini görecek. (AA)

Yerli otomobile “Holografik Asistan” olarak tanımlanan 3 boyutlu ve artırılmış gerçekliğe sahip yeni bir teknoloji de eklenecek. Bu özellik 2023 yılında ilk kez Türkiye’nin Otomobili’nde kullanılacak. Otomobilin diğer özellikleri arasında; sessiz, keyifli ve sıfır emisyonla temiz bir sürüş vadediyor olması da bulunmakta.

İlginizi Çekebilir:  İş Fikirleri Girişimcilik

Elektrikli Yerli Otomobil ile birlikte dönüşümde en çok yerini alacak olan akaryakıt istasyonları olarak görülüyor. Türkiye genelinde elektrikli şarj istasyonları altyapı çalışmaları ve istasyonlar, TOGG’un seri üretiminden önce büyük oranda tamamlanacağı öngörülmekte.

Yerli Otomobil’in Logosu ve Lale Tasarımı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG)’un logosunda yer alan “T”, “C” ve “O” harflerinin “Türkiye Cumhuriyeti Otomobili” ne gönderme yaptığı düşünülmekte. Ayrıca 27 Aralık’taki tanıtımdan önce TOGG’un resmi Twitter hesabından paylaşımı yapılan fotoğrafta otomobilin panjur kısmında yer alan “Lale” motifleri dikkat çekmişti. Tarihimizde de önemli bir yere sahip olan “Lale” motifinin Yerli Otomobil’de kullanılması daha da dikkat çekmesini sağladı.

 

Marka, Patent, Logo, Faydalı Model ve Tasarımlarınızı Efor Patent Güvencesi ile Tescilleyin. 

Devamını oku

Girişim

Marka Stratejileri Geliştirme

Yayınlanma tarihi

-

Marka Geliştirme Stratejileri

Marka oluşturma,marka stratejileri geliştirme kişisel ve iş geliştirmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Sadece bir markanın sesini ve tüketici bilincini artırmakla kalmaz, aynı zamanda bir kimlik ve değer verir. Katılımcı ve etkileşimli platformların ortaya çıkışı, birçok işletmeye marka bilinirliği ve eşitliği geliştirme şansı verir. Bir kişisel marka veya işletme markası oluşturmayı düşünüyorsanız, o zaman marka oluşturmanın çok zaman ve kaynak gerektirdiğini bilmek sizin  önemlidir . Takip eden bölümde marka inşasını tanımlayacağız ve farklı marka tiplerine ve başarılı bir marka yaratma adımlarına bakacağız.

Marka Nedir?

Genel olarak, bir ürün, fiziksel mallar, hizmetler, deneyimler, etkinlikler, kişiler, yerler, mülkler, organizasyonlar, bilgi ve fikirler dahil olmak üzere bir isteği veya ihtiyacı karşılamak için bir pazara sunulabilen herhangi bir şeydir. Marka adı, ayırt edici ürün, hizmet veya konseptin adıdır. Markalaşma, marka adını oluşturma ve yayma sürecidir. Marka, tüm kurumsal kimliğin yanı sıra bireysel ürün ve hizmet adlarına da uygulanabilir.

Marka İnşa Nedir?

Tamamıyla marka yapısının özünü yakalayan tek bir tanım yoktur . Birçok kişi, marka oluşturmanın tamamen markanızla iletişim kurmak ve onu tanıtmakla ilgili olduğunu düşünür . Bu sadece bir tarafı. Bunu tanımlamanın en iyi yolu , tüketicilere değer yaratma süreci olmasıdır . Tüketicilerin işletmenizle ilgili bildiği, hissettiği ve tecrübe ettiği her şeyi kapsar.

Marka oluşumunu tanımladıktan sonra, şimdi 3 popüler marka türüne ve bunların neye dayandıklarına bakacağız.

Hizmet markası – bu marka, hizmet veren kurum / şirket / kişilerle ilgili sahip olduğu bilgi, kültür ve deneyim üzerine kuruludur. Hizmet markasına örnek olarak bankalar verilebilir.
Perakende marka – bu marka bir ürün ve hizmet deneyimi karışımı üzerine kuruludur.  Perakende markasına örnek olarak getir.com gibi uygulamaları örnek gösterebiliriz.
Ürün markası – belirli bir üründe sahip olduğu deneyime dayanmaktadır . Nike, Ford veya Sony’yi düşünün.
Popüler markaların 3 tipine baktıktan sonra, şimdi marka oluşturmada yer alan adımlara bakmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Müşteri Kazanmak İçin 5 Etkili Marka Stratejisi

Marka Yaratma Aşamaları

1) Markanızı Tanımlayın

Marka inşasında ilk aşama, markanızı tanımlamaktır. Bu aşama, markanızın gerçekte ne anlama geldiğini belirlediği için çok kritik bir adımdır. Markanızı tanımlarken, temel güçlü yönlerinin bir kontrol listesini oluşturmalısınız. Benzer şekilde, kişisel bir marka tanımlıyorsanız, özellikle öne çıkanlara sahip olduğunuz becerilere ve uzmanlığa bakmalısınız. Aynı şekilde, markanızın ne anlama geldiğini ve markanız için neyin önemli olduğunu da bilmeniz gerekir (marka değerleri). Değerleriniz, bir şekilde, tüketicilerin çevresel, sosyal ve ekonomik refahına katkıda bulunduğunuzu göstermelidir. Markalaşmanın bu önemli yönlerinden bazılarını objektif olarak bakana kadar derhal fark edemezsiniz.

2) Markanızı Farklılaştırın ve Konumlandırın

Marka oluşturmaya başlamadan önce, farklılaştırmak için zaman ayırmanız gerekiyor, böylece dikkat çekip rakiplerinizden sıyrılabilirsiniz. Farklılaşmak için , markanızı oluştururken kullanacağınız renkler, logolarla hedef kitlenizin aklında benzersiz bir avantaj yaratmalısınız. Benzersiz bir değer önerisi bulduğunuzda, tüketicilerin markanızın pazardaki rakiplerine göre daha fazla değer görmesini ve takdir etmesini sağlayacak şekilde konumlandırmak için iyi bir marka stratejisi oluşturmalısınız.

3) Markanızı Oluşturun ve Sergileyin

Daha önce de belirttiğimiz gibi marka yaratma aşaması tek düze bir süreçten oluşmaz markanıza değer katacak bir çok detayı düşünmelisiniz. Benzersiz ve güçlü bir oluşturmak zaman ve tutarlılık gerektirir. Kişisel markanızı geliştirmek için, size daha fazla poz verecek yeni roller ve ödevler alarak değerlerinizi ve becerilerinizi güçlendirmeye devam etmelisiniz. Alternatif olarak, kişisel veya ticari markanız için bir ses oluşturmak amacıyla tanıtım kanallarını, blogları, forumları ve sosyal medyayı (LinkedIn, Twitter,Facebook,Instagram vs.) kullanabilirsiniz.

Markanızı oluştururken, marka kişiliğini (insanların sizin hakkınızda ne bildiği, düşündüğü ve söylediği) geliştirmeye çalışmalısınız. İnsanları markanızla özdeşleşmeye ve onlarla ilişki kurmaya iten şey budur. Gerçek şu ki; marka oluşturma stratejilerinizi tutarlı bir şekilde uygularsanız , sonsuza dek marka adınızla ilişkilendirilecek bir model kolayca kurarsınız.

İlginizi Çekebilir:  İş Fikirleri 2018

4) Markanızı Kişiselleştirin

Oluşturacağınız tanıtım kampanyaları ile hedef kitlenize göre markanızı kişiselleştirebilirsiniz.  Markanıza bir kimlik vermeniz önemlidir. Tüketicilerin markanızın kişiliğini bütünüyle görüp deneyimlemelerini sağlayın.

Marka oluşturma sürecine girerken, markanızı hedef kitlenizle bağdaştırmalısız. Markanızla ilgilenen her tüketici markanız da kendisinden bir parça görmeli. Bu durum paralel olarak marka sadakatini beraberinde getirecektir. En iyi markalar, tüketicilerin ihtiyaçlarını ve tercihlerini karşılamak için ürünleri kişiselleştirerek tüketici-marka etkileşimini teşvik eder. Markanızı kişiselleştirdiğiniz de, tüketicilere bir ömür boyu markanıza katılmaları  için bir  sebep inşa ediyorsunuz.

5) Markanızı İnceleyin

Markanız statik değil; yaşamı boyunca çeşitli hareketler yaşayacaktır. Marka stratejilerinize bağlı olarak, markanız güçlenecek ya da hareketsiz kalacaktır ya da zamanla gerileyecektir. Marka döngüsünde, yeni olaylar, değişiklikler ve koşullar markanızın değerini artırmak veya yeniden kurmak için zorluklar ve fırsatlar getirir. Tüm bu olanaklar, marka oluşturma faaliyetlerinizin sorumluluğunu üstlenmenize ivme kazandırmalıdır.

Markanız büyüdükçe, marka oluşturmaya devam etmenin sorumlulukları ve beklentileri de artar. Marka büyümesini sağlamanın en iyi yolu, faaliyetlerinizi gözden geçirmek ve başarılarınızı marka bilinirliği düzeyleri ve katılım seviyeleri gibi ölçütler aracılığıyla değerlendirmektir. Düzenli incelemeler, vizyonunuza ve marka stratejinize sadık kalmaya olan bağlılığınızı sürdürürken yeni fırsatları yakalamanıza ve yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, markanızı doğru yöne yönlendirmenizi sağlayacaktır.

Gördüğünüz gibi, marka oluşturma tek düze bir süreç değildir. Markanızı tanımlamanız, ayırt etmeniz, sunmanız ve markanızın zaman zaman ne anlama geldiğini gözden geçirmeniz gerekir. Marka stratejileriniz ve bunları nasıl uygulayacağınız konusunda net olmak çok önemlidir. Ayrıca, tüketicilerinize değer katacak marka stratejileri benimsemeli ve şirketinizin gerçekte neyi temsil ettiği konusunda oluşan izlenimlerinizi doğru bir şekilde uygulamalısınız.

Devamını oku

Trending