İnstagramda Satış Yapmak

0
596
İnstagramda Satış Yapmak

Instagramda satış yapmak büyük boyutta hedef kitleye ulaşmanızı sağlar ve bu durum satışlarınızı arttırmanız için Instagramda satış yapmak için geçerli bir sebeptir.

Yakın zamanda hayatınızda bir girişim gerçekleştirmek bir yenilik yapmak istiyorsanız ve artık klasik 8-5 saatleri çalışma mesailerinden bıktıysanız kendinizi cesaretlendirmenin ve girişimci adımlarınızı atmanın tam zamanı diyebiliriz.

Instagram, Eylül 2017’de Instagram’da satış yapan 2 milyon üzerinde kitlenin Mart ayında reklam verdiğini duyurdu.

Büyük markalardan tutun küçük işletmelere kadar Instagram aktif olarak kullanılıyor. Yakın tarihli bir rapora göre Instagram kullanıcılarının yüzde 75’i Instagram reklamlarını inceledikten sonra bir websitesini ziyaret etmek veya bir satın alma yapmak gibi harekete geçiyor.

Instagram için satışlarınızı optimize etmeye henüz başlamadıysanız, büyük bir fırsatı kaçırıyor olabilirsiniz!

İşte Instagram’da satış yapmak için bazı ipuçlar :

1 : Instagram’da Nasıl Satış Yapılır : İşletme Profilinizi Optimize Edin

Tüketiciler satın alma hareketine geçmeden önce mutlaka markanın web sayfasını inceler. Bu durum Instagram’da web sayfalarının bir vitrini olmasını sağlıyor. Web sayfanızı oluştururken gösterdiğiniz özeni Instagram sayfanızada gösterminizi öneririz. Hatta bir web sayfanız yoksa sadece Instagram üzerinden satış yapmayı düşünüyorsanız unutmayın ki Instagram sadece görsellerden oluşan bir sosyal mecra ne kadar dikkat edersiniz o kadar müşteri çekerseniz. Bu yüzden Instagram’da görseliniz mutlaka dikkat çekici, yaratıcı ve göze hitap etmelidir.

Instagram İşletme profiliniz şunları içermelidir:

 

İnstagramda Satış Yapmak

 

Profil Fotoğrafı : Markanızı temsil eden bir logo

İyi Hazırlanmış bir Biyografi : Profilinizin bio kısmını kitlenize işinizi anlatan net bir açıklama içermelidir. Ne sunduğunu tam olarak bilmelerini sağlayın.

Mağzaya Bağlantı : Biyografinizin URL bölümü, Instagram sayfanıza ekleyebileceğiniz tek tıklanabilir bağlantıdır. Başka hiç bir alanda tıklanabilir bağlantı kullanamazsınız. Bu alan bireysel gönderilerinizden ve Hikayelerden gelen trafiği yönlendirmek için harika bir yerdir.Bu bölüm için benzersiz bir URL oluşturmak , Instagram’dan web sitenize yapılan ziyaretleri izlemenize olanak tanır!

Instagram iş profili, harika bir izlenim yaratmak ve insanları işinizi takip etmeye teşvik etmek için ilk fırsatınızdır. Tutarlı bir marka hikayesi ve estetik yaratarak, yeni müşterileri sadık takipçilere dönüştürebilirsiniz.

Hedef Kitlenize Ulaşmak için Instagram Reklamlarını Kullanarak Instagram Üzerinde Nasıl Satış Yapılır?

Instagram algoritmalarındaki sürekli değişiklikler ve içeriğinizin görülmesi için rekabetin artmasıyla, Instagram reklamlar, işletmeler için Instagram pazarlama stratejisinin kritik bir parçası haline gelecektir

Instagram’da bir İşletme profili oluşturduktan sonra, ne kadar harcama yapmak istediğinize, reklamın nerede görünmesini istediğinizi ve reklamı ne kadar süreyle çalıştırmak istediğinize karar verebilirsiniz. Instagram, işletmenizin ihtiyaçlarına en iyi uyacak şekilde çeşitli hedefleme seçeneklerine izin verir.

Kendi Instagram reklam kampanyanızı yürütmek o kadar da zor değil, ancak daha önce yapmayan birçok küçük işletme sahibi için  göz korkutucu olabilir.

İnstagramda Satış Yapmak

 

Neyse ki, düşündüğün kadar zor değil! Reklam yayınlamanın en kolay yolu, Instagram’da paylaştığınız yayınları tanıtmaktır. Sadece artırmak istediğiniz yayını seçin, daha sonra gönderildiğinde “yükselt” düğmesine basın.

Instagram, yayınınızı paylaşabileceğiniz “benzer bir kitle” yi otomatik olarak çeker veya ilgi alanı, yaş aralığı ve tanıtmak istediğiniz cinsiyetler seçerek uygulamada kolayca kendi kitlenizi oluşturabilir.

Kitlenizi ve bütçenizi belirledikten sonra, “Onaylama” yı tıklamadan önce reklamınıza son bir kez incelediğinizden emin olun.

Küçük bir bütçeyle başlayabilir ve reklamınızı test etmek için birkaç günlüğüne reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Reklamınızın performansını izlemek için, reklamınızın sol alt köşesindeki “Sonuçları Görüntüle” yi tıklayın.

E-ticaret satışları için en iyi Instagram reklamları, satın alma işlemini nasıl yapacağınızı açıklayan mesajlaşmayı içerir.

Aşağıdaki örnekte, altyazının içinde “Shop Now and save” adlı harekete geçirici mesajını ve ardından teklifin kısa bir tanımını kullanmaktadırlar. Ayrıca , kullanıcıların satın alma işlemini yapmalarını teşvik etmek için düğme için bir harekete geçirici mesaj olarak “Shop Now” da kullanırlar

İnstagramda Satış Yapmak

Temel olarak satın alma işlemini basitleştirir. Reklam, herhangi bir dikkat dağıtıcı olmadan sunduklarını net bir şekilde ortaya koyuyor. Mesajlarınızı basit tutmak, kullanıcıları yayınınızın amacından uzaklaştırmamak önemlidir.

İnstagram Story (Hikaye) Reklamı Nasıl Verilir ?

İnstagram story bölümünde ilk reklam 2017 yılında yayınlamaya başladı. Bu durum markaların daha fazla kitleye ulaşmak için başka bir fırsat sunuyor. Bu sürükleyici, tam ekran reklamlar , işletmenizin reklamlarını ulaşmak istediği kullanıcılarla kişisel olarak alakalı hale getiren hedefleme ve erişim özelliklerine sahip olmasını sağlar.

Bu reklamlar, takip ettiğiniz hesapların Instagram Öyküleri arasında açılır ve potansiyel müşteriler üzerinde büyük bir etki yaratabilir:

 

İnstagramda Satış Yapmak

 

Story reklamlarında görselin üstünde sponsorlu reklamın olduğunu gösteren markanın logosunu görebilirsiniz. En alt kısımda harekete geçirici bir mesaj yayınlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi al gibi..

Bir video veya fotoğraf oluşturmak için Instagram Ads’te bir seçeneğiniz vardır. Hangisini seçerseniz seçin, ilk klibin dikkat çekici olduğundan emin olun. Hikayeleri hızla takip edenlerin gözlerini yakalamanız gerekecek.

Instagram Hikayeler, işletmelerin takipçileriyle daha derin bağlantılar kurmaları ve markalarının kişiliğini göstermeleri için harika bir yol haline geldi. İnstagram story kısmı görsel akışlarına göre daha aktif ve canlı hareketli olduğu için kullanıcıların daha çok dikkatini çekiyor. Gelecekteki müşterilerle bağlantı kurmak için bu mükemmel fırsatı kaçırmadığınızdan emin olun!

3. Instagram’da Nasıl Satılır: Ürün Linkleri ile Instagram Hikayeleri Yaratma

Instagram Hikayelerinin popülaritesi patlıyor. Bu durum Instagram Hikayeler popülerlik kazanmaya devam ettikçe, bu özelliği kullanarak satış yapılacak yeni ve yaratıcı yollar bulmaya imkan sağlıyor.
Instagram Hikayeleri, işletmelerin kitlelerle daha sık ve kişisel olarak ilgilenmeleri için mükemmel bir fırsattır. Birçok marka, ürünlerini harekete geçirmek, özel teklifleri tanıtmak veya yeni öğeleri sergilemek için Instagram Hikayeleri kullanır.

Instagram, 10.000 takipçisi veya daha fazla perakende mağaza ve yayıncı için harika bir haber olan Instagram Hikayeler’e bağlantı ekleyebiliyor. Bu, şu anda çok büyük bir trenddir ve e-posta listenizi büyütmenize, ürünleri satmanıza, trafik çekmenize ve daha pek çok şey yapmanıza yardımcı olabilir.

 

İnstagramda Satış Yapmak

 

Instagram Hikayelerine bir link eklerken, küçük bir ok ve görüntünün altında “Daha Fazla Bkz.” Metni görünür. Bu küçük metin fark edilemeyeceğinden, ek olarak görünürlüğü sağlamak için kullanıcıları metinleri “Hızlıca Kaydır” bölümüne ekleyebilirsiniz.

Instagram algoritması artık Instagram Storylerinize aldığınız tüm etkileşimleri, cevaplar veya storylerinize gönderildiğinde dikkate alır.

Bir kullanıcının Instagram Hikayeleriyle ne kadar etkileşime girmesi, yayınlarınızın feed’lerinde görünme olasılığının o kadar yüksek olur.

İnstagramda Satış Yapmak : Çekiliş Yapmak ve İyi Promosyon Sunmak

Alışveriş yapanlar iyi bir satış veya promosyona bayılır. Instagram, yalnızca takipçilerinize bir satış, yeni ürün lansmanı veya indirim kodunu tanıtmak için mükemmel bir yerdir. Tanıtım verilerinizi bir altyazıya veya Instagram Hikayelerine ekleyebilir ve kullanıcıları teklifinizden faydalanmak için biyografideki bağlantıya tıklamaya teşvik edebilirsiniz.

 

İnstagramda Satış Yapmak

Instagram’a özel bir tanıtım yapıyorsanız, Instagram iş profilinize trafik çekmek için diğer sosyal ağlarınızda bir teaser oluşturabilirsiniz. Diğer sosyal ağlarınız arasında yalnızca özel yalnızca promosyonları (örneğin, takipçileriniz için özel bir indirim kodu) tanıtmak, kitleleri gelecekteki teklifleri kaçırmadığından emin olmak için Instagram hesabınızı takip etmeye teşvik edecektir.

İnstagramda Satış Yapmak : Fenomen Hesaplardan Yararlanma

Yeni doğan bir instagram hesabınız varsa mutlaka geliştimek için sponsorlu reklamların yanında fenomen hesaplarlada tanıtımınızı yapmalısınız. İnstagramda her kitleye uygun bir profil mevcuttur Sizde kendi kitlenizini fenomen hesabını bularak onlarla işbirliği içerisine girebilirsiniz.

 

İnstagramda satış Yapmak

 

Etkili pazarlama, niş ve katılımlı bir kitleye ulaşmanın, marka bilinirliği oluşturmanın ve en önemlisi satışları artırmanın harika bir yoludur .
Instagram’da nasıl satış yapılacağını anlamak, hangi yöntemlerin işiniz için en iyi sonucu verdiğini belirlemek için biraz pratik yapmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here