8. Türkiye İnovasyon Haftası

0
725

Türkiye İnovasyon Haftası, 2012 yılından itibaren her yıl düzenlenmektedir. Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl düzenlenen bu etkinlik bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle 25-26 Aralık tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirilecektir.

Sanal İnovasyon Haftasında; attıkları inovatif adımlarla dünyada adından söz ettiren etkili isimlerin, fark yaratan konuşmaları ve ilham veren deneyimleri yer alacaktır. Ayrıca, Türkiye’nin cari açığını inovasyon ile asgariye indirmek için ekonomi, sağlık, ihracat, Ar-Ge, hizmet ihracatı, eğitim, spor, sosyal medya gibi alanlardaki inovatif gelişmeler, Türkiye’nin değeri olan genç neslin, inovasyon odaklı, yaratıcı ve üretken projeleri gibi konular ele alınacaktır.

İnovasyon Haftası 2020

25-26 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte 10 panel, 23 yerli & yabancı konuşmacı yer alacaktır.

▪ Binlerce online ziyaretçi,

▪ 4 ödül töreninde yüzlerce ödül & sertifika takdimi,

▪ Instagram Kurucu Ortağı Mike Kriger, Türkiye Otomobil Girişim Grubu CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Google Mühendislik Direktörü Ray Kurzweil, Cornell Üniversitesi “Johnson Collage of Business” Eski Kurucu Dekanı Soumitra Dutta, UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Küresel İnovasyon Endeksi Editörü&WIPO Veri ve Ekonomi Departmanı Sacha Wunsch-Vincent, Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Siber Güvenlik & İnovasyon Prof. Kevin Kuran gibi önemli katılımcılar;

Türkiye’nin İlk Sanal Türkiye İnovasyon Haftası

T.C. Ticaret Bakanlığı katkıları, Meclis ev sahipliğinde, 2012 yılından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın aralıksız katılımlarıyla artan ilgi ve katılımla gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası etkinliği, bu yıl sanal ortamda düzenlenmektedir.

Bu yılki etkinlik 10 ana tema üzerinden gerçekleştirilecek, bu temalar çerçevesinde yerli ve yabancı keynotelar konuşmaları ve paneller olacaktır:

1. YENİ NESİL MİLLİ EKONOMİ VE İNOVASYON

2. DİJİTALDE İNOVASYON

3. HİZMET İHRACATINDA İNOVASYON

4. İHRACATTA İNOVASYON

5. EĞİTİMDE İNOVASYON

6. SAĞLIKTA İNOVASYON

7. SPORDA İNOVASYON

8. SOSYAL MEDYA VE SOSYAL YAŞAMDA İNOVASYON

9. MEDYADA İNOVASYON

10. ESTETİK CERRAHİDE İNOVASYON

Ayrıntılı Bilgi İçin: https://www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/

Efor Patent Ekibi olarak, her yıl inovasyon haftası etkinliğine katılarak hem bilgi ve tecrübelerimizi arttırıyoruz hem de ziyaretçilere katkı sağlamaya çalışıyoruz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here