En İyi 10 Mobil Uygulama

0
1443
En İyi 10 Mobil Uygulama

En İyi 10 Mobil Uygulama

En İyi 10 Mobil Uygulama Patenti-Günümüzde  yaygın olarak kullandığımız teknoloji, cep telefonlarımız sayesinde yaşantımızın her alanına girdi. Artık her türlü araştırmamızı telefonlarımız aracılığı ile yapıyoruz. Ya da evde yemek mi yok telefonumuzda ki mobil uygulamalar hemen imdadımıza koşuyor. Alışveriş yapmak istediğinizde favori mobil uygulamanızdan yapıyorsunuz. Sabahları ofisinizde sevdiğiniz markanın kahvesini telefonunuzda bulundurduğunuz mobil uygulamalar sayesinde içiyorsunuz.Hem Google Play hem de App Store’da milyonlarca farklı uygulama var. Üstelik bu rakam her geçen gün artmaya devam ediyor. Tabii bu durum kullanıcıların kafasında çeşitli soru işaretleri oluşturuyor. Her iki uygulama mağazasında da kategorik bir şekilde sunulan mobil uygulamalar, kullanıcıların günlük işlemlerini epey kolay hale getiriyor.

En İyi 10 Mobil Uygulama Patenti-WhatsApp, Facebook, Twitter ve YouTube gibi platformlar tahmin edilebileceği gibi yıllardır listenin en tepesinde yer alıyor. Ama bunlara ek olarak pek bilinmeyen ve kıyıda köşede kalmış uygulamaların sayısı da hayli fazla. İşte karşınızda hem Android hem de iPhone’da mutlaka olması gereken 15 farklı mobil uygulama!

1)Shabaam

Mobil Uygulamalar Shabaam

Akıllı telefonlarda sosyal medyada veya arkadalarımızla konuştuğumuzda genel olarak gif kullanıyoruz. Durum böyle olunca yalnızca GIF’ler için geliştirilen uygulamalar ön plana çıkıyor. Shabaam ise favori GIF’lerle ek sesleri harmanlayarak paylaşma fırsatı sunuyor. Dolayısıyla diğer GIF uygulamalarından farklılaşıyor.

 • iOS (Ücretsiz)
 • Android (Ücretsiz)

2)Bite

Mobil Uygulamalar Bite

Bite, yemek ve restorant incelemesi uygulamaları arasın başarılı olarak seçilmiştir. Bu uygulamalar sadece Türkiye bazında düşünmemek lazım tabii. Ek olarak Bite gibi dünya genelinde hizmet veren servisler de ön plana çıkıyor. Menülere göz atmak ve değerlendirmeleri okumak için bu tür mobil uygulamalardan yararlanmakta fayda var. Özellikle tat, kalite ve maliyet açısından birçok farklı kişi tarafından oy alan yemekleri görmek isteyenlerin Bite’ı kullanmasında yarar var.

 • iOS (Ücretsiz)
 • Android (Ücretsiz)

3)Yarn

Mobil Uygulamalar Yarn

Okumak için ilginç ve harika bir kitap arayan, oyun oynak için keyifli zaman geçirmek için bir mobil uygulama arayanlar Yarn tam size göre bir mobil app. Bu mobil uygulamayla kısa hikâyeleri basit bir şekilde okuyabilmek mümkün. Üstelik hikâyelerin ilgi çekici olmasının önemi de büyük. Sık sık güncellenen içerikler; korku, bilim-kurgu ve benzer kategorilerle listeleniyor. Uygulamanın ücretsiz sürümü oldukça sınırlı. Ancak Yarn, aylık ve yıllık abonelik modeliyle çok daha işlevsel hale geliyor.

 • iOS (Ücretsiz)
 • Android (Ücretsiz)

4)Zedge

Mobil Uygulamalar Zedge

Telefonlarını ve ya tabletletlerini özelleştirmek mi istiyorsunuz ? Zedge mobil uygulaması tam aradığınız gibi bir uygulama. Basit bir yöntem sayesinde cihazların zil sesleri, bildirimleri ve alarm sesleri kişiselleştirilebiliyor. Uygulama, hem ücretsiz hem de kolay indirilebilen binlerce yüksek kaliteli ses sunuyor. Platformda, belirli bir ses aramak için kategorilere göz atıp arama işlevini kullanmak yeterli.

 • iOS (Ücretsiz)
 • Android (Ücretsiz)

5)Pocket Casts

Mobil Uygulamalar Pocket Casts

 

Akıllı telefon ya da tabletler üzerinden bolca podcast dinleyen kişiler, Pocket Cast sayesinde sesleri çok daha düzenli hale getirebiliyor. Üstelik podcast’ler, özel grafiklerle kategorik bir şekilde sunuluyor. Ayrıca podcast dinleme deneyimini zenginleştiren otomatik indirme; bir önceki ya da sonraki seçenek ya da oynatma yardımcısı gibi detaylara da yer veriliyor.

 • iOS (3.99 ABD doları)
 • Android (3.99 ABD doları)

6)Canva

Mobil Uygulamalar Canva

Özellikle sosyal medyada özel tasarımlar geliştirmek isteyenler tarafından kullanılan oldukça popüler bir mobil uygulamadır. Canva’nın masaüstü versiyonuda var ama mobil uygulamasını kullanmak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir.

Özellikle sosyal medya post yönetimi konusunda oldukça pratik bir uygulamadır. Yeni bir Facebook kapak fotoğrafı tasarlamak ya da çerçeveli fotoğraflarla kolaj oluşturmak isteyenler için Canva çok iyi bir mobil uygulama. Ücretsiz olarak dağıtılan bu mobil uygulama, sürükle – bırak yöntemiyle sayesinde grafik tasarım yapılmasını salıyor. Fotoğraflara yazı tipleri; şekiller, ikonlar, grafikler, çizgiler, ve arka plan görselleri de eklemek mümkün hale geliyor.

 • iOS (Ücretsiz)
 • Android (Ücretsiz)

7)Calm

Mobil Uygulamalar Calm

Doğa sesleriyle harmanlanmış rahatlatıcı uygulamalarının sayısı hayli fazla. Calm, yeni başlayanlar için 3 ila 25 dakika içinde değişen sesler kaygı azaltma, stres yönetimi ve daha iyi uyku için önemli fırsatlar sunuyor. Bu tarz bir uygulama kullanmak isteyenlerin Calm’ı denemesinde yarar var.

 • iOS (Ücretsiz)
 • Android (Ücretsiz)

8)Fabulous

Mobil Uygulamalar Fabulous

Enerji seviyesini, zindeliği, uyku düzenini ve üretkenliği artırmaya yardımcı olan uygulamalar da fazlasıyla tercih ediliyor. Fabulous, bilimsel olarak kanıtlanmış tekniklerden yola çıkarak, alışkanlıkları 19 günde değiştirmeye yardımcı olan günlük çalışma ve egzersizler yardımıyla kişisel gelişim seansları oluşturmaya imkan tanıyor. Küçük adımlarla başlayıp hedefleri artırmakta fayda var.

 • iOS (Ücretsiz)
 • Android (Ücretsiz)

9) Forest By Seekrtech

Mobil Uygulamalar Seekrtech

Forest by Seekrtech, akılı telefon ya da tabletlerde zaman kaybetmeye karşı koyamayanlar için büyük bir öneme sahip. Günü belirli dilimlere ayırıp planlama yapmak isteyenlere fırsatlar sunan mobil uygulama, verimli çalışma konusunda öneme sahip büyük ipuçları barındırıyor.

 • iOS (Ücretsiz)
 • Android (Ücretsiz)

10)Remindee

Mobil Uygulamalar Remindee

Android uygulamaları arasında hatırlatıcı görevini üstlenen birçok farklı aplikasyon var. Ancak Remindee, mevcut uygulamalar arasında en başarılılarından biri. Zira çok basit yöntemler sayesinde çeşitli hatırlatıcılar oluşturmayı sağlıyor. Tarih ve saat belirlendikten sonra herhangi bir metin ya da bilgi kullanıcılara kolayca hatırlatılıyor.

 • Android (Ücretsiz)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here