Başarılı Girişimcinin 7 Özelliği

0
870
Başarılı Girişimci

Çoğu başarılı girişimci yıllarını bugün sahip oldukları başarıya ulaşmak için uzun saatler geçirir. Acaba bunu sen nasıl yapabilirsin? hiç düşündün mü ? En iyi uygulamalarını, hatalarını ve anahtar karakter özelliklerini incele ve bunları özetleyerek kendi yolunuzu kısaltın.

Genellikle, başarılı girişimcinin özelliklerini anlamak için yıllarca denemek ve yanılmak gerekir.  Ancak tek gerçek sır, gerçek başarıyı teşvik eden bilgi değil eylemdir.

Başlamaya hazır mısın? İşte herhangi bir girişimcinin başarısı için hayati olduğunu düşündüğüm yedi başarılı girişimci özelliği :

1- Başarılı Girişimci – Doğru İnsanları Ekibinize Alın

Herkesin sınırlamaları var. Belki de tek bir şeye odaklanmakta zorlanırsınız, çok fazla şeye evet diyelim, bir sağlık sorununuz var ya da teknoloji hakkında fazla bir şey bilmiyorsunuz. Belki de fikirlerde harikasınız ama uygulamada kötüdür. Fark etmez. Doğru insanları ekibinize getirerek yine de başarılı olabilirsiniz.

2-Başarılı Girişimci – İhtiyacınız Olandan Daha Fazla Para Birikimi Yapın

Başarılı bir girişimci olamak istiyorusanız başarılı bir proje gerçekleştirmek zorundasınız. Başarılı bir proje için her ne kadar zeka gerekliyse aynı zamanda bu projenin ekonomik boyutuda oldukça önemlidir. Ne kadar büyük bir sermaye ile projenizi başlatırsanız gerçekleştireceğiniz adımlarda o kadar esnek olabilirsiniz. Bu yüzden para birikimi başarılı girişimin olmazsa olmazlarındandır.

3-Başarılı Girişimci – Sektörü Kapsamlı Olarak Araştırın

Başarısız girişimin 1 numaralı nedeni sektörü kapsamlı olarak araştırmamalarından kaynaklanır. Sektörün gereğini bilmeden projenizi başlattığınız zaman sektörle ilgili fırsatları göremezsiniz ve projeniz başarısız bir girişim olabilir sizin için. Müşterileriniz için sağlayabileceğiniz değeri, hızlı ve etkin bir şekilde nasıl ulaşacağınızı belirleyin.

Bir müşteriyi satın alma işlemini tetikleyen ilgi çekici bir değer teklifiniz mi yoksa kısa vadeli bir etkinliğiniz var mı? Piyasa zamanlamanız ince ayarlanmış mı? Sorunu çözdüğünüz kişi, başarınızı sürdürmek için yeterince büyük mü? 30 gün içinde ya da hiç kimseye ulaşmaya çalıştığınızı bilmiyorsanız ya da pazar sizin için hazırsa, başarıyı unutun.

4-Başarılı Girişimci – Müşteri Edinmek İçin Doğru Araçları Kullanın

Başarılı girişimciler , internette dolaşan yüzlerce ve birbiriyle çelişen incelemelere rağmen hangi araçların çalıştığını bilirler . Mevcut seçeneklerin düşüncesiyle boğulmaktan vazgeçme. Bunun yerine, başarılı işletme sahiplerinin neler söylediğine odaklanın.

Kişisel olarak e- posta pazarlama ile ayaklarınızı ıslatıyorsanız, web hazır videolar ve MailChimp oluşturmak için Wyzowl gibi birkaç aracı öneririm . Tavsiyemi veya başka birisinin tavsiyelerini takip ederseniz, kullandığınız araçların yatırımınıza sağlam bir getiri sağlayıp sağlamadığını anlamak için kendi testlerinizi yapın.

5-Başarılı Girişimci – Değişime Hazırlanın

Projenizin gerçekleşmesi ve projenize meydan okunması bir sürpriz değildir.  Belki bir rakibiniz, şu anda geliştirmekte olduğunuz ürünün beta sürümünü başlattı. Belki de tedarikçiniz siparişleri yerine getirme ve kaliteyi sağlama konusunda ciddi probleme sahiptir. Belki de partneriniz başka bir fikir peşinde koşmak istiyor ve bir satın alma istiyor. Durum ne olursa olsun, karşı karşıya kaldığınız zorluklardan bağımsız olarak değişimi hızlı bir şekilde pivot etmeye ve uygulamaya hazır olun.

Projenize olumsuz yansıyabilecek sorunların envanterini alın, ardından  bu sorunları çözebilecek yeni fikirleri takip ederek kendinizi değişime hazırlayın!

6-Başarılı Girişimci – Eksiksiz Hizmet Sunun

Pek çok şirket potansiyellerine ulaşamamaktadır, çünkü satışa odaklanmış olmaları, olağanüstü bir müşteri hizmeti deneyimi sağlamayı unutmaktadırlar . Müşteri hizmetleri sadece şikayetleri ele almakla ilgili değildir. Ayrıca sadakat programları, yönlendirmeler için teşvikler ve diğer müşteri odaklı faaliyetler içerir.

“Hizmetsiz satışlar, delik bir cebe para koymaya benzer” diyebiliriz ve tüm kalbimle katılıyorum bu söze. Kilit büyüme alanına yatırım yapmıyorsanız,  kritik gereksinime daha fazla kaynak ayırmak zorunda olabilirsiniz yani boşa para harcayabilirsiniz. Sorunların ortaya çıktığı yeri görmek için müşteri hizmetleri ekibinizle birlikte çalışarak bir gün geçirmeniz yararlı olabilir veya karşılaştığınız en büyük zorluklarla ilgili olarak bu bölümde çalışanları sorgulayabilirsiniz.

Bununla birlikte,eksik olduğunuz konuya yaklaşın, bulgularınız üzerinde harekete geçin. Sadece daha iyi hizmet vermeniz gerektiğini söylemeyin – bunu yapın. Takip edin ve işlemlerin etkisini ölçtüğünüzden emin olun. Hizmet metrikleriyle ilişkilendirdiğiniz temel performans göstergelerinde ölçülebilir bir iyileşme görmüyorsanız, kazanan konumuna gelene kadar işleminizi yinelemeye devam edin.

Kim olduğun ya da bir girişimci olarak yapmaya çalıştığın şey ne olursa olsun, teknik girişimcileri emeği kullanmadan önce ve kendi işiniz için kişiselleştirerek başarıyı bulabilirsiniz. Harekete geçmek için hazır mısınız?

Bu başarı sırlarından hangisini bugün yapacaksınız? Favorilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here