Takip Edin

Etkinlikler

Arge Zirvesi

Yayınlanma tarihi

-

Arge Zirvesi

MMG 3.ARGE İNOVASYON ZİRVESİ  VE  SERGİSİ

17-18 EKİM 2018 Tarihlerinde İnovasyon ve Girişim Dünyası Sevenlerini Buluşturuyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) destekleri, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, TOBB, DEİK’in katkıları ile Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde “3. ARGE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ” düzenleniyor.

Etkinlik Türkiye’nin ArGe ve İnovasyon stratejilerine katkıda bulunmak, üreten Türkiye’nin teknolojide geldiği noktaları göstermek, üniversite, sanayi ve kamu işbirliğini geliştirmek, inovatif projelerin yatırıma dönüşmesine, mevcut projeler ile ülke içerisinde ortak bir üretim sinerjisi oluşmasına, ulusal ve uluslararası sanayici ve yatırımcılara ülkemizdeki teşvik olanaklarının anlatılması sureti ile yatırımların artmasına katkıda bulunmak üzere tüm bileşenleri, ortak bir platformda buluşturmayı amaçlamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  TEKNOFEST İçin Sayılı Günler
Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

TEKNOFEST İçin Sayılı Günler

Yayınlanma tarihi

-

TEKNOFEST 2019 BAŞLIYOR

TEKNOFEST 2019 yılında 17 ila 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor. TEKNOFEST  2019 için düzenlenen basın etkiliğinde bu yıl düzenlenecek olan TEKNOFEST hakkında detaylara yer verildi.

TEKNOFEST  açılımı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olarak adlandırılmaktadır. TEKNOFEST Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor.

Festivalde 19 farklı kategoride birbirinden heyecanlı teknoloji yarışmaları gerçekleşecek. Kazanan takımları, toplamda 2 milyon TL’nin üzerinde bir ödül bekliyor. T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Amacımız ülkemizi yüksek teknoloji, havacılık ve uzay alanlarında zirveye taşıyacak gençlerimizin çalışmalarıyla toplumsal bir dönüşüm sağlamak” dedi.

TEKNOFEST 2019 NE ZAMAN ?

Dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan ve bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festifali’nde heyecan başladı. İstanbul Havalimanı’nda geçen yıl ilki yapılan ve 550 binden fazla ziyaretçiye ulaşarak rekor kıran Teknofest, bu sene 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek. T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelecek ziyaretçilerimizin daha rahat ulaşacağı, İstanbul’da teknolojinin solunacağı bir hava yaratmayı hedefliyoruz. Amacımız ülkemizi yüksek teknoloji, havacılık ve uzay alanlarında zirveye taşıyacak gençlerimizin çalışmalarıyla toplumsal bir dönüşüm sağlamak” dedi.

TEKNOFEST’e İETT otobüsleriyle ücretsiz ulaşım sağlağayabilirsiniz.

TEKNOFEST Başvuruları, yarışmaları ve etkinlikleri hakkında detaylı bilgiye  buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  TEKNOFEST İçin Sayılı Günler
Devamını oku

Etkinlikler

KOSGEB AR-GE İNOVASYON

Yayınlanma tarihi

-

kosgeb arge inovasyon

KOSGEB AR-GE İNOVASYON

Fikirleri teknolojiye dönüştürmek mottosundan yola çıkarak KOSGEB AR-GE İnovasyon destek programını başlattı.  KOSGEB AR-GE İnovasyon programının amacı bilim ve teknoloji tabanlı yeni fikir ve buluşlara sahip yeni fikir ve buluşlara sahip küçük ve orta ölçekli işletmeler ile girişimcilerin geliştirilmesi, yeni ürün, yeni süreç, bilgi ve/veya hizmet üretilmesi konularında yürütülen projelerin KOSGEB tarafından desteklenmesidir.

KOSGEB AR-GE İnovasyon destek programının önceliği, yenilikçi, teknolojik ve katma değeri yüksek bir ürün üreten, bu ürünü uluslararası pazarlara taşımak isteyen ve ihracat odaklı çalışan KOBİ’ler önceliğimiz olmak üzere yeni bir vizyon ile bütün KOBİ’lerimize gerekli desteği sağlayacağız.

KOSGEB AR-GE İNOVASYON DESTEK MİKTARI ?

KOSGEB AR-GE İnovasyon projelerine 750.000 TL’ye kadar destek sunulacak. Fikrinizi teknolojiye dönüştürmek için inovasyon projeleriniz desteklenecek.

KOSGEB AR-GE İNOVASYON BAŞVURU

Proje başvuruları online olarak www.kosgeb.gov.tr adresindeki KOBİ Giriş Sayfası üzerinden yapılmaktadır.

KOSGEB AR-GE İNOVASYON BAŞVURU linki ;

https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/1229/arge-ve-inovasyon-destek-programi

 

 

 

İlginizi Çekebilir:  TEKNOFEST İçin Sayılı Günler
Devamını oku

Etkinlikler

TÜBİTAK’tan Hibe Desteği

Yayınlanma tarihi

-

hibe desteği

TÜBİTAK’TAN genç yenilikçi girişimcilere hibe desteği!

Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş yürütücülüğünde hayata geçirilen ve 150.000 TL hibe desteği sunulan TÜBİTAK 1512 BiGG programı odağında, girişimcilere fikirden ürüne ve üründen uluslararası pazara giden yolda ihtiyaç duyabilecekleri eğitim, mentorluk, müşteri ve yatırımcı ağı, ön prototip ve MVP imalatı ile laboratuvar altyapısı imkanlarının sunulduğu bir destek programıdır.

Eğer siz de Türkiye’nin en yenilikçi ve girişimci üniversitesi olarak seçilen Sabancı Üniversitesi’nin girişimcilik alanındaki akademik ve sektörel birikimi, Inovent A.Ş’nin fikri mülkiyet esaslı yatırım ve portföy yönetimi konularında 2006 yılından bu yana elde ettiği tecrübeler ve ulusal ve uluslararası bazda sahip olduğu işletme ve kurumsal partner ağından faydalanmak isterseniz,
BiGGinner programına başvurun.

Ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  TÜBİTAK'tan Hibe Desteği
Devamını oku

Trending