Apple ve Samsung Davasında Sonuç

0
488
Apple ve Samsund Davası

7 YIL SÜREN APPLE & SAMSUNG DAVASI SONUÇLANDI.

Apple ve Samsung’un arasında geçen ve uzun yıllar boyunca devam eden dava nihayet sona erdi. Apple ve Samsung arasında tam 7 yıldır süregelen patent ihlali davası, sürpriz bir şekilde sonlanmış bulunmaktadır. Teknoloji dünyasında ki bu iki dev son alarak özel bir görüşmeyle anlaşmaya gitmeye karar verdi.

Dünya devi olan markalar arasında 7 yıldır devam eden dava nihayet sonuçlandı. Tasarım patenti ihlali iddiasıyla Apple’ın açtığı davada son olarak Amerikalı teknoloji devi haklı bulunmuştu. Lakin verilen karara Samsung itiraz etmiş ve kendince haklı sebeplerden ötürü 539 milyon dolar olarak belirlenen tazminatın çok fazla olduğunu savunmuştu.

Apple ve Samsung aralarında geçen tüm davalardan vazgeçme kararı aldı.

Samsung, önceki davalarda, davayı iki kere temyize taşıdı. Açıkçası verilmiş olan son karara da yeniden itiraz etme niyetinde olduğu biliniyordu. Fakat bu durum davanın uzun yıllar boyunca devam etmesi anlamına geliyordu. Takdir edersiniz ki bu oldukça yorucu bir süreç olurdu.

Yapılan son haberlerden sonra artık böyle bir duruma gerek kalmadığı anlaşılıyor. Çünkü teknoloji dünyasında ki bu iki dev firma aralarında yaptıkları görüşmeler sonrasında nihai bir kararla uzlaşmaya vardı.

Bununla birlikte iki teknoloji devi bu uzlaşmanın ardından birbirlerine karşı açtıkları tüm davaları sonlandırdılar. Yine de yapılan bu anlaşma kapsamında Samsung’un Apple’a ne kadar tazminat ödeyeceği daha henüz açıklanmadı. Ancak şirketlerin finansal raporlarını yayınlamaları ile birlikte bu rakamın ne kadar olacağının belirlenmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here