Takip Edin

Uncategorized

2019 Sosyal Medya Trendleri

Yayınlanma tarihi

-

2019 Sosyal Medya Trendi

2019 Sosyal Medya Trendleri

Kullanıcılar, sosyal medyadaki bilgiler hakkında giderek daha fazla bilgi sahibi oluyor.

Sosyal medya platformları tamamen gelişmiş iletişim kanallarına sahip olduğu için günümüzde çoğu marka hedef kitleslelerine ulaşmak için sosyal medyayı daha aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Tüketici ilgisi çeşitli sosyal platfromlara dağılmış durumda, Tüketicilerin dikkatini çekmeyi ve müşteri hacmini genişletmeyi ümit eden markaların, izleyicilerin bu platformları nasıl kullandıkları ile bağlantıda kalmaları gerekiyor. Sonuç olarak, eğilimler sosyal medyada geliştikçe, pazarlama trendleri paralel olarak gelişmelidir.

Yeni bir yıll birlikte, sosyal medyada ortaya çıkan trendlere yakından bakmanın zamanı gelmedi mi sizce? . Sosyal medya kullanıcılarını ne etkileyecek? Bunun marka pazarlamasında için anlamı nedir? Ve 2019’da güncel ve aktif olmak için hangi unsurlara dikkat etmek gerekiyor ?

İşte yeni yılda dikkat edilmesi gereken en önemli 10 sosyal medya trendi

1. Sosyal medya platformlarında güveni yeniden oluşturmak.

Sosyal medya platformları yıllık olarak büyümeye devam ediyor – aslında, Facebook’un her ay 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. Ancak, resim tamamen pembe değil. Sosyal medyada tüketici güveni sarsıntılı bir zeminde.

Kullanıcılar, sosyal medyada buldukları bilgilerin giderek daha fazla artmasına neden oluyor. Ve pazarlamacılar ücretli reklam yayınlarını düzgün bir şekilde etiketleyemediklerinde veya kullanıcıları rahatsız eden hedefli reklamlarla bir platformu bombaladıklarında duruma katkıda bulunabilirler. Tüm bunlar, kullanıcıların hem marka hem de platform konusunda güvensiz hissetmelerini sağlayabilir.

Genç nesiller pazarlamaya itiraz edilemez görünen hoşgörüsüzlüğe sahiptir. Markaların tüketici güveni oluşturmanın yollarını araması gerekecek. Bu, izleyicilere otantik olarak bağlanma yollarına ve insanlıklarını vurgulama yollarına odaklanmak anlamına gelir. Markaların hedef kitleleriyle anlamlı düzeyde bağlantı kurmaları gerekir. Hiç kimse sürekli olarak reklamlarla gömülmekten hoşlanmaz. Daha da kötüsü, pazarlandığınız zaman ve bunun farkında bile değilsiniz.

2. Sosyal medya hikaye anlatıcılığı ile ilgilidir.

Sosyal medyanın popülaritesi, yaşam deneyimlerimizi arkadaşlarımızla ve ailelerimizle paylaşmamıza izin vermesinden kaynaklanmaktadır. Biz almak hikayelerimizi anlatmak bizim yayınları aracılığıyla ve bizim haber yayınları aracılığıyla herkesin hayatının bir anlık görüntüsünü görmek için olsun. İlk başta, bu yazılı mesajlar ve fotoğraflar aracılığıyla oldu, ancak video içeriği giderek daha popüler.

İlginizi Çekebilir:  Juicero Marka Hikayesi

Sosyal medya, insanların hikayelerini anlatmasına ve anlatılarını dünya ile paylaşmasına izin vermek için yeni yollar benimseyerek adapte oluyor. Instagram, Snapchat ve Facebook bu eğilimi benimsiyor ve sosyal medya içeriğini kullanma şeklimizi değiştiriyor.

Bu, markaların izleyicilere ürünlerini denemelerine ilham verecek kendi insan hikayelerini paylaşmalarının kapılarını açıyor. Öykü anlatma gerçek, anında ve kişiseldir, ancak aynı zamanda daha yoğun video, resim ve grafiklerin bir karışımını gerektirir ve markaların niyetinde daha yaratıcı ve düşünceli olmalarını gerektirir.

3. Bir marka anlatımı oluşturun.

İnsanların hikayelerini kazanmanın yanı sıra, işletmelerin de markalarının arkasında stratejik bir anlatı oluşturmaları gerekecek. Anlatılar, bir kullanıcı ile bir ürün arasında paylaşılan anları ve deneyimleri ele geçirir; Onlar, gerçekleşmekte olan konuşmalar ve çoğunlukla daha geniş ve daha olumlu bir değişim yaratmaya çalışıyorlar.

Bu anlatılar, sosyal medya ve dijital medya aracılığıyla dağıtılabilir ve bir markanın topluluğunun onlar hakkında söylediklerini yansıtır. Bir marka daha büyük bir hikaye oluşturabilirse, daha iyi bir başarı şansına sahip olacaktır.

Marka anlatılarının çekici olması ve izleyicileri bir eyleme yönlendirmesi gerekiyor. Marka hikayenizi değerlendirin ve diğer sosyal medya içeriğinin dağınıklığına ilham verdiğinden ve öne çıktığından emin olun.

4. Miktar üzerinden kalite ve yaratıcılık.

Pazarlamacılar, trend dalgasını sürdürebilmek umuduyla vasat ve sönümsüz içeriğe sahip platformlara su basmasıyla trendlere karşı diz çökmüş bir tepki yaşarlar. Müşteriler, subpar mesajlaşmalarını ayarlayarak ve hızlı bir şekilde reddederek tepki verir. Müşteri dikkatini ve güvenini kazanma eşiği katlanarak arttı. Tüketici değerlendirmesi yapmayı ümit eden pazarlamacıların ilgi çekici içerik oluştururken fazladan yol kat etmeye istekli olmaları gerekir.

Sonuç olarak, bir etkiye sahip olmak için markaların amaçlı ve yaratıcı olması gerekir. Daha az içerik, dikkatli bir şekilde oluşturulursa ve iyi konumlandırılmışsa, ilhamsız, ağır elli veya sığ veya donuk olarak görülen bol miktarda içerikten daha büyük etkiye sahip olacaktır.

5. Markanıza bir insan yüzü yerleştirin.

Kişisel marka sosyal medyada bir zorunluluktur. Markaya gerçek bir insan yüzü koymak, özellikle küçük ve nispeten bilinmeyen işletmeler için güven ve sadakat sağlamada anahtardır. Kişisel markalaşma, bir işletmeye müşterileri doğal olarak bağlayacak ve markayı daha çekici hale getirecek bir insan unsuru verir. İnsan unsurlarını geliştirmeyi öğrenen işletmeler, bir logonun arkasına saklananlara karşı gerçek bir avantaja sahip olacaklar.

İlginizi Çekebilir:  Kariyer Sahibi Olmanın Yolları

Bir işletmeyi hümanize etme konusundaki popüler eğilim, işletme sahibinin kişisel markasını veya üst düzey bir lideri tanıtmaktır. Bu, misafir blogları, podcast’ler ve web seminerleri yoluyla yapılabilir. Kamuya şirket liderinin yakından bakılması marka itibarını güçlendirebilir.

6. Etkileyenler topluluklarını büyütmeye devam ediyor.

Etkileyici pazarlama, sosyal medya platformlarında gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Etkileyenler, kendi aralarında tanımlı bir topluluk toplayan sosyal medya figürleridir. Onların büyük takipleri (binlerce kişiden milyonlarca izleyiciye kadar değişebilen), diğerlerini etkilemelerini sağlıyor. Satış temsilcileri olarak inanılmaz derecede etkili olabilirler, çünkü sosyal medyada takip ettiğimiz insanlara doğal olarak güveniyoruz.

Kişisel markalaşmaya benzer şekilde, iyi etkileyici pazarlama yapıldığında markalara insan sesi çıkar. Etkileyici pazarlama, geleneksel reklamcılık biçimlerinden daha az doğrudandır, ancak etkili bir şekilde müşterilerle bağlantı kurmanın otantik yollarını oluşturabilir.

7. Selfie videoları ve markalaşma.

Özçekim kültürü, sosyal medyada gelişmeye devam ediyor, özçekim fotoğrafının popülaritesi, kendi kendine kaydedilmiş videoya dönüşüyor. Bu “selfie videoları” sosyal medyada yüksek ilgi görüyor. Özçekim fotoğrafı gibi, özçekim videosu da kullanıcıların zaman içinde bir anı yakalamalarına izin verir, ancak video formatı kullanıcıların fotoğraflarını çekebildiklerinden daha derin ve kişisel bir şekilde iletişim kurmalarını sağlar. Selfie videoları kısa olma ve fotoğraflı yazılı bir yazıdan daha anında hissetme eğilimindedir.

İşletmeler not almalı: izleyiciler saatlerini arkadaşlarının videolarını Snapchat, Instagram ve Facebook’ta izleyerek geçiriyorlar. Markalar, birinci şahıs “selfie videosu” içeriğini pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak dahil etmenin yollarını aramayı akıllıca kullanır.

Geleneksel reklamcılık, satın alımlarında daha temkinli olan ve markalarıyla daha özgün bir deneyim isteyen genç izleyicilere kapalı olabilir. Özçekim videosu, bir markanın daha çekici ve güvenilir görünmesine yardımcı olabilir.

8. Sosyal izleyicilerinizi bölümlere ayırın.

Markalar müşterileri ve izleyicileri hakkında konuşsa da, gerçek şu ki çoğu işletme birden fazla izleyici kitlesine sahip olacak. Segmentasyon , kitlenizi yönetilebilir gruplar (veya segmentler) halinde organize etme sürecidir, böylece mesajlaşma ve iletişiminizi her grubun tercihlerine göre düzenleyebilirsiniz. Sosyal medya, izleyicilerinizi segmentlere ayırdığınızda en etkilidir, böylece doğru zamanda doğru insan grupları ile ilgili olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yanny yada Laurel

Hedef kitleniz hakkında varsayımlarda bulunmak ve hepsini bir araya getirmek, daha fazla insana ulaşma yeteneğinizi sınırlayabilir. İzleyicileriniz ve izleyicilerinizi oluşturan çeşitli gruplar hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, mesajlarınızı ve anlatılarınızı her bölüme uyacak şekilde daha iyi ayarlayabilirsiniz.

9. Hiper hedefli kişiselleştirme.

Müşteriler, markaların özel teklifleri ve indirimleri kendi istek ve ihtiyaçlarına göre uyarlamalarını beklemeye gelmişlerdir. Beklentilere ayak uydurmak için işletmelerin hedefli reklamcılık söz konusu olduğunda oyunlarını hızlandırmaları gerekir. Neredeyse her sosyal medya platformu, reklamcılık için ödeme yapmak istediğinizde, belirli düzeyde bir kitle filtreleme sunar. Bu seçenekler, basit coğrafi hedeflemeden kitleleri oldukça özel segmentlere rafine eden gelişmiş filtrelere kadar çeşitlilik gösterir.

Önümüzdeki yıl markalar, hedef kitlelerine ulaşmak için giderek daha fazla hedeflenen kişiselleştirmeye yönelecek. Bu genellikle reklamları yeniden hedefleme veya yeniden pazarlama yoluyla elde edilir. Daha önce alışveriş yaptığınız bir şey için neden sosyal medya sitenizde bir reklam gördüğünüzü hiç merak ettiniz mi? İşte hiper hedefli kişiselleştirme işte.

Çevrimiçi olarak gezinirken “çerezler” kullanarak pazarlamacılar, çevrimiçi alışkanlıklar, yaşadıkları alan ve ilgili diğer bilgiler gibi kullanıcılar hakkında veri toplar. Ancak pazarlamacıların fazla saldırgan olma ile müşterileri gerçekten ilgilendiren kişiselleştirilmiş reklamlar sunma arasında bir denge bulmaları gerekecektir.

10. Platformlarınızı bilin.

İşletmeler, her bir platform farklı gruplar tarafından kullanılmaya meyilli olduğu için hangi sosyal medya platformlarına odaklanılacağını dikkatlice düşünmelidir. Örneğin, Pinterest kullanıcılarının yüzde 80’inden fazlası kadındır ve kullanıcıların yüzde 50’den fazlası ABD’dendir. Bu nedenle, bir marka Amerikalı kadınları hedefliyorsa, Pinterest’te yayınlamak bu grubu izole etmeye yardımcı olabilir.

Bu arada, Snapchat kullanıcıları Facebook kullananlardan daha genç olma eğilimindedir. Kariyer odaklı profesyoneller zamanlarının çoğunu LinkedIn’e harcıyorlar. Birden fazla platform kullanan markalar, içeriğin nereye yayınlanacağına ve pazarlama çabalarının çoğuna odaklanılacak platformlara karar vermek için bu ayırt edici özellikleri kullanmalıdır.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Girişim

Elektrikli Otomobiller için Powerbank Üretimi

Yayınlanma tarihi

-

Elektrikli Otomobiller için Powerbank Üretimi

Gelecekte taşıtların hemen hemen hepsinin elektrikli olacağına göre, Powerbank’lerin de üretilmesi kaçınılmaz bir durumdu. Fransa merkezli EP Tender girişimi bu konuya el attı ve elektrikli otomobillerin en büyük sorunu olan menzil ve pil konusu ile ilgili çözüm sundu.

Her geçen gün otomotiv dünyasının geleceği olarak görülen elektrikli otomobiller üzerine çözümler üreten girişimler karşımıza çıkıyor. Bugün karşımıza çıkan Fransa merkezli EP Tender girişimi ise elektrikli otomobillerin en büyük sorunu olan menzil ve pil mevzusu ile ilgili çözüm üretiyor.

Oldukça sıradan bir çözüm sunan EP Tender, temelde elektrikli otomobilleri için bir nevi Powerbank üretiyor diyebiliriz. Otomobilinizin arkasına bağlayabileceğiniz içinde pil olan küçük karavanlar üreten EP Tender, bu sayede menzilinizi artırmanıza olanak sağlıyor.

Söz mevzusu pil karavanlarını kiralamayı hedefleyen EP Tender, karavan başına 37 dolarlık bir kiralama ücreti talep edecek. Otomobilinizin pili bittiğinde devreye girecek olan pil karavanları otomobiline fazladan 60 kilowatt saatlik bir pil gücü sunacak. Şimdiden gelecekteki hedeflerini planlayan EP Tender, 2024 senesinde kara geçmeyi ve 60 bin kullanıcıya erişmeyi planlıyor.

Yapılan her icat, inovasyon beraberinde bunların koruma ve tescil işlemlerini de zorunlu kılmaktadır.  İcat, inovasyon ve ürün geliştirmeleri korumak için, Patent, Marka Tescili, Tasarım Tescili ve Faydalı Model Tescili gibi işlemlere başvurulması gerekmektedir. Tabi Tescil işlemlerinden önce Marka Sorgulama veya Patent Sorgulama yapılarak uygunluk durumu araştırmalı ve deneyimli vekillerden destek alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Google’da Çalışan Eski Mühendislerin Uygulamaya Koyduğu 12 Girişim
Devamını oku

Girişim

Google’da Çalışan Eski Mühendislerin Uygulamaya Koyduğu 12 Girişim

Yayınlanma tarihi

-

Google Mühendisleri Girişimcileri

Bütün dünya tarafından bilinen ilgiyle takip edilen markalar olan Facebook,Apple, Google gibi markalar silikon vadisinde birbirinden parlak zekaya sahip mühendislere şahit oluyorlar. Belli bir süreden sonra bu mühendisler zamanla kendi yol haritalarını çizmek istiyorlar ve haliyle ortaya çok farklı girişimler çıkıyor.

Google’da çalışan eski mühendislerin uygulamaya koyduğu AngelList veritabanında 200’e yakın yeni girişim yer alıyor. Bunlardan 12 tanesini sizlerle tanıştıralım istedik.

1 – Coda

Coda, belgelerin esnekliğini, elektronik tabloların gücünü ve uygulamaların kullanımını tek bir yeni tuvalde birleştiren yeni bir belge türü. LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman’ın yönetim kuruluna katılmasıyla şirket, belgelere nasıl yaklaştığımızı yeniden yorumlamak için Greylock, Khosla Ventures ve General Catalyst gibi üst düzey yatırımcılardan 60 milyon dolar yatırım aldı. Shishir Mehrota ve Alex DeNeui tarafından kurulan Coda, üç yıllık gizlilikten sonra halka açık olarak faaliyet gösteriyor.

2 – Cardiogram

Cardiogram, kalp atış hızınızı beş dakikada bir ölçen bir Apple Watch uygulaması. Girişim, uykunuzu, stresinizi, kondisyonunuzu ve genel sağlık kalıplarınızı daha iyi görmenize yardımcı olmak için bu verileri kullanıyor. Cardiogram’ı kalp atış hızınızı, günlük aktivite düzeyinizi ve uykunuzu ölçmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca 7 saat ve üstünde uyku, meditasyon yapma veya günlük bisiklete binme gibi alışkanlıklar oluşturmak ve bunları takip etmek için de kullanabilirsiniz. Girişimin kurucusu ise 2011’de Sift Science‘ı kuran Brandon Ballinger.

3 – Amplitude

Amplitude, kullanıcı davranışını anlamanıza, en iyi özellikleri hızlı bir şekilde göndermenize ve belirli iş sonuçlarını yönlendirmenize yardımcı olan bir analiz platformu. Uygulama ayrıca hangi özelliklerin en ilgi çekici olduğunu anlamanıza yardımcı oluyor. Şirketin kurucusu ise 2011’de Sonalight‘ı kuran Curtis Liu.

4 – TextNow

TextNow, dünyanın ilk bulut tabanlı telefon taşıyıcısı. Şirketin hedefi ise sözleşme olmadan, en istisnai ve uygun fiyatlı telefon hizmeti yaratarak dünya ile daha etkili bir şekilde bağlantı kurmak. TextNow’ın kurucusu ise Google’da mühendis olarak çalışan Jon Lerner.

İlginizi Çekebilir:  Yanny yada Laurel

5 – DITTO

DITTO, gözlük perakendecileri için sanal deneme ve çerçeve tavsiyesi teknolojisi. Uygulama, müşterinin yüz şeklini, özelliklerini, ölçümlerini, cilt tonunu ve saç ile göz rengini ölçüyor. Ardından müşterinin istediği sayıda çerçeveyi dijital olarak denemesine izin vermek için bu bilgileri kullanıyor. Girişimin kurucusu ise Sergey Surkov.

6 – Vymo

Vymo, yüksek performanslı kişiselleştirilmiş ve akıllı bir şirket asistanı. Hareket halindeyken iş zamanınızı planladığınızda size yardımcı oluyor. Google Asistan ürününe benzer şekilde, bir satış temsilcisi veya yöneticinin ne yapması gerektiğini tahmin ediyor ve ekiplerin ilk üç ayda yüzde 30–50 daha fazla satış yapmasına yardımcı oluyor. Vymo’nun kurucusu ise Venkat Malladi.

7 – Zenysis

Zenysis, hükümetlerin ve uluslararası örgütlerin kamu sağlık sistemlerini geliştirmelerine, büyük ölçekli insani acil durumlara cevap vermelerine ve diğer öngörülemeyen ve karmaşık zorluklarla hızlı bir şekilde mücadele etmesine yardımcı olan bir yazılım. Yazılım özellikle gelişmekte olan ülkelere yardımcı olmak için tasarlandı ve şu anda dünya çapında 100 milyon kişiye hizmet veren ülke ve kuruluşlara yardımcı oluyor. Girişimin kurucusu ise Ian Webster.

8 – Shoes of Prey

Shoes of Prey, kadınların kendi özel ayakkabılarını lüks olmayan fiyatlarla oluşturmasına olanak tanıyan küresel bir e-ticaret perakende markası. Ayakkabılar kişiye özel olarak üretiliyor ve iki hafta içinde sahibine teslim ediliyorlar. Şirketin kurucusu ise Mike Knapp.

9 – SnapTravel

SnapTravel, kullanıcıların SMS ve Facebook Messenger üzerinden çok sayıda indirimli özel fiyatlarla otel rezervasyonu yapmasına izin veren bir uygulama. SnapTravel, indirimli fiyatın özel sohbet üzerinden gerçekleştirilmesi ve herkese açık olarak gösterilmemesi nedeniyle otelin adını tahmin etmek zorunda kalmadan özel fiyatlarla rezervasyon yapmanıza olanak tanıyor. Girişimin kurucusu ise Henry Shi.

10 – DotDashPay

DotDashPay, perakendecilerin interaktif müşteri deneyimini ödemeleri kabul eden bir müşteriye dönüştürmelerine yardımcı olan bir ödeme ve sadakat IoT yazılım platformu. RFID etiketleri, etkileşimli ekranlar ve müşterilerin hazır ve self servis makineler olduğunda ödemelerine yardımcı olan fiyat tarayıcıları ile donatılmış öğelerden meydana geliyor. Benzin istasyonlarından, sürücü pencerelerine, perakende mağazalarına kadar her yerde hizmet veriyor. Şirketin kurucusu ise Sean Arietta.

İlginizi Çekebilir:  Google’da Çalışan Eski Mühendislerin Uygulamaya Koyduğu 12 Girişim

11 – Zerocycle

Zerocycle’ın amiral gemisi ürünü, mahalle tarafından geri dönüşüm verimliliğini izleyen ev sahipleri ve şehir yetkilileri için şehir çapında bir karşılaştırma raporu hazırlıyor. Şirket, geri dönüşümü artırma çabasıyla samimi rekabeti teşvik etmek için tam renkli haritalar ve mahalle geri dönüşüm sıralamaları ile ayrıntılı raporlar gönderir. Şirketin kurucusu ise Yoni Ben-Meshulam.

12 – Cape

Cape, drone donanımını sanallaştırıyor. Kullanıcılar, herhangi bir yerden Cape’in çevrimiçi bulut platformuna giriş yapabiliyor ve binlerce kilometre uzakta bulunan kilitlenmeyen fiziksel uçaklara bağlanabiliyorlar. Helikopterleri veya bir takımı kullanmak zorunda kalmadan tehditleri analiz etmek ve güvenlik sorunlarını tanımlamak için kullanılabilecek yüksek çözünürlüklü video ve ultra düşük gecikme kontrolleriyle drone’ları güvenle uçurabiliyorlar. Girişimin kurucusu ise Thomas Finsterbusch.

Devamını oku

Girişim

Kariyer Sahibi Olmanın Yolları

Yayınlanma tarihi

-

Kariyer Sahibi Olmanın Yolları

Şimdilerde özellikle yeni mezunlara birçok kariyer yöntemi için yorumlar yapılıyor tavsiyelerde bulunuluyor. Bizimde önerimiz “tutkunuzu takip edin” orada size çok iş var.

Kariyer sahibi olmanın en mutlak yolu sevdiğiniz işi yapmaktan geçer. Ne kadar bilgili ve deneyimli olursanız olun önemli olan işinize bir aşk besliyorsanız ortaya kaliteli işler çıkartır ve daha çok başarılı olabilirsiniz.

Size yardımcı olmak için daha önce hiç duyulmamış kariyer yöntemleri bulduk. Mevcut işinizi veya yapacağınız işinizi hayalinizde ki işe çevirme konusunda içinizdeki tutkuları ortaya çıkaracak 8 tavsiyeyi sizlerle paylaşıyoruz.

1. Tatmin edici bir kariyerin sırrı mutluluk bulmaktan ziyade anlam bulmakla ilgili olabilir.

2. Tutkunun ne olduğunu ortaya çıkarmakta zorlanıyor musunuz ? Bu tür garip ama inanılmaz derecede düşündürücü sorulardan bazılarını düşünün. Ve işin kaynağına inin en temel sorunuzu sorun.

3. Mükemmel bir iş, şu anda mevcut maaşlı işinizden daha iyi olabilir. 30 yaşınıza gelmeden içinizde ki tutkuyu bitirmeden bir girişimcilik planı oluşturun.

4. İzlediğiniz kariyer yolu her zaman sizin için en mantıklı yol olarak görünmeyebilir ama B planınızı oluşturmak için A planını mutlaka denemeniz gerekir.

5. Hayalinizde ki kariyeri gerçekleştirmek için farklı bir girişime gerek kalmayabilir. Yaptığınız işi de hayalinizde ki işe çevirebilirsiniz.

6. Sevdiğiniz işi yapsanız bile bazen kariyer hedeflerinize ulaşmak için fedakarlık yapmanız gerekebilir.

7. Hayalinizde ki kariyerdesiniz ama yolunda gitmeyen faktörler var ve bu durum sizi mutsuz ediyor. Mutlaka kısa sürede B planıyla geri dönüş yapın.

8. Ve unutmayın insanlar değişir hayalinizde ki kariyeri inşa etmek için geç olduğunu düşünmeyin. Yaşadığınız her anda hayalinizde ki kariyer için savaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kriz Zamanında İnovasyonun Önemi
Devamını oku

Trending