2019 Yılında Pazarlama Stratejileri

0
962
2019 Pazarlama Stratejileri
2019 Pazarlama Stratejileri

2019 Yılında Pazarlama Stratejileri

Öncelikle bilmelisiniz ki pazarlama stratejileri, gelişen teknolojiler, yöntemler ve modeller ile şekillenmektedir.

Sürekli değişen pazarlama alanında hangi stratejilerin tüketicilerle en etkili şekilde bağlantı kuracağını tahmin etmek zor . Bu durumda devreye pazarlamacıların hedef kitlesini çok iyi tanıması ve anlaması girmektedir. Bununla birlikte, geçen yılın kalıplarında kalarak ve gelecek yılın başarısını etkileyebilecek artan trendlere dikkat etmek oldukça önemlidir.

İşte size, 2019’da ilerlemenizi sağlamak için akıllıca davranabileceğiniz 9 adımda 2019 yılında pazarlama stratejisi.

1) Markanızla İlgilenen İnsanlara Ulaşın

Markanızla ilgilenmesi daha muhtemel olan insanlara ulaşmak sadece daha düşük maliyetli değildir; Aynı zamanda daha sürdürülebilir ve daha az zaman almaktadır. 2019 yılında pazarlama stratejileriniz aranızda mutlaka asıl hedef kitlenize ulaşmak daimi bir amacınız olsun.

2) İçerik Herşeydir.

Mevcut iklimde, içerik her şeydir . Hedef kitlenizi harekete geçirmeniz gerektiğini zaten biliyorsunuz: onlara ilham verin, düşüncelerini kışkırtın, heyecanlandırın veya duygularına hitap edin.Amaç, içeriği basitçe insanların önüne koymak ve cevap vermelerini ummak değil, paylaşıma açık ve onlarla etkileşime geçmeye teşvik etmektir. İçerikler güven oluşturmak ve müşterilere işinizi takdir etmelerini sağlamak için iki yönlü iletişim için kapıyı açar.

3)Chatbotlar Hiçbir Yere Gitmiyor

Bir İşletme için müşteri hizmetleri oldukça önemlidir, ancak herkes telefonda canlı bir sohbetle sorularına daha kolay cevap bulabilir. Sohbetleri bu kadar uygun yapan da bu unsurdur. Bunlar, soruları cevaplayabilen ve talepleri hızlı bir şekilde yerine getirebilen web sitelerine entegre edilmiş sohbet kutucuklarıdır.

3) İnsanlar Güvenlik Konusunda Temkinlidir.

Her şirket güvenliğinin eksiksiz olduğundan emin olmalıdır. Müşteriler farketmese bile, gizlilik, veri ve finansal ayrıntılarına gelince azami saygıyı hak ediyorlar. Yine de her şirket bunu vaat etmiyor – müşteriler de fark etmeye başlıyor.

Müşterilerinizle güvenliğiniz hakkında konuşun. Onu diğerlerinden daha iyi yapan nedir? İnsanların hack, sızıntı ve hırsızlık konusunda haklı olarak dikkatli oldukları bir ekonomide, en güvenli iş deneyimini vaat eden kurumları destekleyecektir.

4) Dijital Pazarlamada Sesli Arama Daha Çok Artıyor

Sesli arama akıllıca bir teknolojidir.Ve zaman ilerledikçe kullanım oranı oldukça artmaktadır. Ne de olsa, “Okul gereçleri için bir sipariş verin” demek için basitçe yüksek sesle söylemekten kim hoşlanmaz? Sesli arama yalnızca çevrimiçi bir bilgi bulmayı kolaylaştırmaz; insanlar sesli aramayı sever çünkü araştırma sürelerini en aza indirgemiş olurlar. 2019 yılında pazarlama stratejileriniz için sesli aramalarda optimize edilmiş olduğunuzdan emin olun.

5) Dikey Video Artıyor

Dikey video türünün 2019 yılı pazarlama stratejisi için vazgeçilmez olduğunu zaten biliyor olmalısınız. Pazarlama stratejinizin bir yönü vardı, ancak şimdi sadece videolarınız için tam bir stratejiye ihtiyacınız var! İnsanlar her gün sayısız video izliyor ve YouTube, kardeşi Google’dan sonra en büyük arama motorudur. Facebook, Instagram ya da başka bir platformda olsa da, videonun popülerliği hiç azalmıyor aksine artarak devam ediyor. Ancak, insanlar her zaman mobil cihazlarını yana çevirmekten hoşlanmazlar. Şu andaki en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram , dikey modda video izlemek amacıyla Haziran ayında IGTV’yi başlattı . IGTV daha uzun içeriğe izin veriyor, böylece animasyonlu videolar, demolar, röportajlar, vaka çalışmaları, 360 derece sanal gerçeklik, canlı yayınlar ve daha fazlasını yayınlayabilirsiniz. Sosyal medya stratejinizin dikey formdaki IGTV videolarını akılda tutması gerekir.

6) Z Kuşağına Odaklanma Zamanı Geldi

Z kuşağı yaşlanıyor, bu da işgücüne girmeye başladıklarını ve satın alma gücüne sahip olduklarını gösteriyor. İkinci genç kuşağın üyeleri hakkında yekpare açıklamalar yapmak imkansızdır, ancak birkaç şeyi hatırlamanız gerekir: özgünlük arayışı içindedirler ve sosyal açıdan sorumlu işletmeleri tercih ederler. Korkutucu bir dünyada ve mücadele eden bir ekonomide büyüyorlar, bu yüzden dünyayı daha iyi bir yer yapan şirketlere yönelmeleri daha olası.

7) Görsel Aramalar Artıyor

Sesli aramaların yanı sıra, yükseliş sırasında başka bir tür arama yöntemi de söyleyebilir misiniz? Görsel. Google, uzun zamandır ters görüntü aramaları etkinleştirmiştir, ancak yeni kamera teknolojisi, insanların gerçek dünyadaki bir şeyin fotoğrafını çekmelerini ve bu konuda bilgi bulmalarını sağlar.
Pinterest, Lens özelliğini Şubat ayında yeniden başlattı ve sosyal medya platformu, kullanıcılarının 600 milyondan fazla aylık arama yaptığını bildirdi. Görsel arama gücünden yararlanmak için Pinterest’i pazarlama çabalarınızda ihmal etmeyin ve site (ve sosyal) görsellerinizi SEO için optimize edin.

8) Etkileyenlerin Farklı Kimlikleri Vardır.

Etkileyici pazarlama aynı zamanda klasik bir sosyal medya stratejisidir ama sosyal medyanın dinamikleride zamanla değişmeye başladı. Şirketler daha önce insanları, ürünleri satın almaya değer olduğuna ikna etmek için ünlülere güveniyorlardı, ancak tüketiciler artık akranlarına yöneliyorlar.
Gelecek yıl, etkileyici pazarlama stratejinizi, hedef kitlenizin en çok yanıt vereceği kişiye göre ayarlayın.Pazarlama giderek daha karmaşık hale geliyor, bu nedenle pazarlamacıların gözlerini yeni gelişen teknolojilere, yöntemlere ve modellere karşı tutmaları daha önemlidir.

2018 yılının inovasyon örneklerini incelemek için tıklayın! 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here