2018 İnovasyon Örnekleri

1
3235
2018 İnovasyon Örnekleri

2018 İnovasyon Örnekleri

2018 yılının sonuna doğru yaklaşırken bu yıl yapılan inovasyon girişimlerinden sizler için bir liste hazırlayalım dedik. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yatırım alanları gittikçe gelişmeye başladı. Yatırım alanlarındaki farklılıklar beraberinde yaratıcı işleri ve inovatif düşünce gerektiren işleride beraberinde getirmiştir. İnovasyon dünyamız için her daim en önemli konular arasında yer alıyor.Halihazırda piyasada bulunan birçok ürünün ve hizmetin tüketici için kolaylaştırılması, değiştirilmesi veya farklı bir fikir ile önemli bir alanda değişiklik yapılmasına veya bir sorunu ortadan kaldıracak yeni bir işletme yeniliğine İnovasyon deniliyor.Bu yazıda dünyadan yeni ve yaratıcı ürün inovasyon örnekleri sunacağız. Bu örnekler sizler için dünya trend eğilimlerini fark edebilmek ve girişimciliğin ne anlama geldiğini öğrenmek için büyük önem taşıyor.Kişisel markalaşmaya önem vererek ve  inovasyon kolay örneklerinden yola çıkarak ufkunuzu açabilirsiniz.

İnovasyonun başrolünde yer alan girişimci ve yatırımcılar genellikle üniversitelerden yeni çıkmış yada direkt üniversite öğrencileri olmasıyla da büyük dikkat çekiyor. Yani genç beyinler yaratıcı inovasyon örnekleri sunma konusunda kesinlikle daha başarılı.İnovasyon örnekleri resimlidir.

Hep birlikte en yaratıcı ve en yeni 2018 İnovasyon Örneklerine göz atalım.

1)USB İle Şarj Edilebilen Piller

USB İle Şarj Edilebilen Piller

Artık birden fazla teknoloji marketinde de görebileceğimiz yeni ve gayet kullanışlı buram buram inovasyon kokan bir ürün USB ile şarj edilebilen piller 2018 inovasyon örnekleri için 1. sıraya koyduk kendilerini. USB ile Şarj Edilebilir Piller’e yoğun ilgi var. Özellikle sık sık seyahat ediyorsanız, size bile birkaç tane lazım! 2 tanesini Amazon’da 8 Euro’ya satın alabilmek mümkün. Dikkat çekici harika bir inovasyon fikri.

2)Otoparkta Yer Bulma Çilesine Son

Otoparkta Yer Bulma Çilesine Son

Otoparkta yer bulma sorunu hemen hepimizin başına gelmiştir. 2018 yılının inovasyon örnekleri arasında olmasa da ısrarla bahsetmek istediğim bir ürün olduğu listemin arasına aldım. Uzun sürede Ülkemizde ki otoparklarda kullanılmaktadır bu ışıklar. Yeşil ve kırmızı ışıklar  otoparkta yer bulma sorununa büyük ölçüde çare bulmaktadır.Genel olarak bu sistemlerin adı otopark yönlendirme sistemleri olarak geçmektedir.

3)Havaalanı Temalı Restoran

havaalanı temalı restoran

Sadece 5-10 dakikada ne istersen alabileceğin harika havaalanı konseptli restoran kesinlikle dikkat çekici. Restoran Londra’da gayet popüler oldu ve son 2 yılda iş hacmini 14 kat artırmayı başardı. Umarım bu tarz inovasyon kokan ürünleri ülkemizde de görürüz.

4)Çocuklar İçin MR

Çocuklar İçin MR

 

Hastaneler çocuklar için hep itici ve korkunç gelmiştir. Çocuklar için MR aleti ise bu korkutucu sahnenin başrolünü oynabilir. Bu yüzden girişimci bir takım arkadaş toplanıp çocuklar için MR aletini sevimli bir hale dönüştürmeye çalışmışlar.

5)Düzenli Tuşlar

Düzenli Tuşlar

Dünyanın en büyük otomotiv devlerinden BMW’nin karmaşık ön konsol tuşları için Playstation’un oyun konsolunun patentini kullanması da önemli inovasyon örnekleri arasında yer alıyor. Bu sayede el alışkanlığını da kullanan BMW bir çok övgü de almayı başardı.

6)Soğuk Kahve Sevmeyenlere

 Soğuk Kahve Sevmeyenlere

Kahve veya çayınız sık sık soğuyor ve bunu ısıtmanızın imkanı yok mu? Küçük bir kit aracılığıyla cep telefonunuzun şarjı ile çay – kahvenizi ısıtmak çok kolay. Çok pratik bir yol olduğunu söylemek zor ancak inovasyon bir adımdır. Sonraki adımda geliştirilebilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here